Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Nihan Aydın
Nihan Aydın
1,387 UP
Üye
1

5 yaşında olan çocuklar için bilimle ilgili uygun kaynaklar nelerdir?

Her ne kadar basitçe anlatmaya çalışsam da bu yaştaki bir çocuk için evrim ya da uzay ile ilgili sorulara hatalı ya da korkabileceği cevaplar vermek istemiyorum. Bu konuda bir kaynak var ise desteğinizi rica ediyorum. Pandemi sebebiyle İngizce egitimi yarım kaldı. O yüzden Türkçe kaynağa ihtiyacım var.
298 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Tugberk Kaynak
Araştırmacı

Merhaba

Öncelikle yaşı küçük birisine bilim anlatmak son derece güzel bir olgudur. Keşke herkes aynı özeni gösterebilse.

Kaynak olarak Tübitak tarafından yayınlanan Bilim Çocuk kaynaklarını araştırabilirsiniz. Aynı şekilde yine tubitak üzerinden DÜNYAMIZ , UZAY gibi dergileri de araştırabilirsiniz. Şimdiden iyi çalışmalar bilimle kalın.

Tüm Reklamları Kapat

Kaynaklar

 1. TÜBİTAK. Popüler Bilim Yayınları. (30 Mayıs 2021). Alındığı Tarih: 30 Mayıs 2021. Alındığı Yer: https://bilimcocuk.tubitak.gov.tr/ | Arşiv Bağlantısı
3
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Taylan Dursun
[Bu unvan, uzunluk nedeniyle silindi.]

evet, bu konuda size bilgi ve deneyimlerimi sunabilirim...

öncelikle o bahsettiğiniz çocuğun yaşı biraz küçük olabilir çünkü 5 yaşındaki bir çocuk bilimi ve bilimsel metotları anlamaya bilir isterseniz 2 yada 3 yıl bekleye bilirsiniz ama ya da onun için kitaplar ya da bilimle alakalı onun anlaya bileceği şekilde içerikler bulablirsiniz ben aşağa kaynak bırakıyorum bakabilirsini.

Tüm Reklamları Kapat

127 görüntülenme

Kaynaklar

 1. gülşah günşen, et al. Yapılandırıcı Yaklaşıma Dayalı Bilim Öğretimi 5 Yaş Çocuklarının Bilimsel Süreç Becerilerine Etkisi. (31 Temmuz 2017). Alındığı Tarih: 30 Mayıs 2021. Alındığı Yer: dergipark | Arşiv Bağlantısı
Bu cevap, soru sahibi tarafından en iyi cevap seçilmiştir. Ancak bu, cevabın doğru olduğunu garanti etmez.
1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close