Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

2. Endüstriyel devrim ne zaman, nerede ve nasıl gerçekleşmiştir?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Birinci Sanayi Devriminden hemen sonra 1870-1913 arası diye tabir ettiğimiz sürece denk gelir. Özellikle çelik üretim yöntemlerinin geliştirildiği, elektrik, içten patlamalı motorlar, özellikle Atlantik ötesi telgraf, radyo gibi buluşların ortaya çıktığı döneme "İkinci Sanayi Devrimi" olarak anılmaktadır. İngiltere kaynaklı bir başlangıç mevcuttur.


Teşekkür (1)
Paylaş
2

Kaynaklar

  1. ALEXOPOULOS, K., MAKRIS, S., XANTHAKIS, V., SIPSAS, K., & CHRYSSOLOURIS A concept for context-aware computing in manufacturing: The white goods case, International Journal of Computer Integrated Manufacturing, Cilt: 29, Sayı: 8, s. 839
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğitim, okulda öğretilen her şeyi unuttuktan sonra geriye kalandır.”
Anonim
Geri Bildirim Gönder