Puan Ver
5
Puan Ver

11. Sınıf biyoloji kitabında geçen "karakter kayması" terimi, evrim ile aynı anlama gelmiyor mu?

Kitapta geçen paragrafın linki alttadır. İnternette araştırdım fakat bu ders kitaplarından başka "karakter kayması" teriminin geçtiği bir yer bulamadım

2
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et (1)
2 Cevap

Sorunuz ile ilgili Evrim Ağacı Twitter hesabında bir tweet dizisi paylaştı. https://twitter.com/evrimagaci/status/1218864655231258625

Bu arada evet. Bildiğiniz evrim. Galapagos adalarındaki ispinozlar ile ilgili Evrim Ağacı Youtube kanalında yayınlanan bir video da bırakıyorum. https://www.youtube.com/watch?v=oHimewueh5k

Teşekkür Et
4

Yazıdan anladığım kadarı ile burada evrimden bahsediliyor. Evrim teorisini yaratılışa ters düştüğü için kaldırmışlar, ancak evrim biyolojinin temeli olduğu için tamamen kaldıramazlar tabii ki. Daha önce de isim değiştirerek sık sık evrimden bahsetmişlerdi.

Teşekkür Et
2
Cevap Ver
Bu soru yeni cevap alımına kapatılmıştır. Tekrar açılana kadar lütfen diğer soruları ziyaret ediniz.
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğer bir başka gezegeni Dünya'ya dönüştürecek gücümüz varsa; o zaman Dünya'yı da eski Dünya haline getirmeye gücümüz var demektir.”
Neil deGrasse Tyson
Geri Bildirim Gönder