Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

1. Endüstriyel devrim ne zaman, nerede ve nasıl gerçekleşmiştir?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Birinci endüstriyel devrim, yani birinci sanayi devrimi 18. yüzyılın ortalarından sonra İngilterede başlamıştır. 1753 yılında Hindistan'da savaşan ve Fransızları yenen İngilizler, Babür imparatorluğun hazinesine el koymuşlardı. Bu hazinenin İngiltere'ye taşınmasıyla ortaya çıkan olanaklar sayesinde de dokuma makinaları buharlı makinalarla alakalı çok sayıda teknik buluş gerçekleşmiştir.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilge insan, geçmişin torunu olsa da geleceğin ebeveyni olduğunu unutmamalıdır.”
Herbert Spencer
Geri Bildirim Gönder