Evrim Ağacı Soru & Cevap

Tıp & Sağlık

Puan Ver
0
Puan Ver
15
Adem Sesi
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
Kegel kaslarım mı zayıf
Puan Ver
0
Puan Ver
6K
Ecem Kaya
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
Yoksa bu tamamen bir uydurma mıdır ?
Kabul Edilen Cevap Kabul Edilen Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

merhaba

sorunuz için teşekkürler.şöyle başlamak isterim ki ben kıvırcık saçlı biriyim ve duştan sonra saçlarımı asla kurutma makinesi vb.şeyler ile kurutmam.eğer hava rüzgarlıysa benim kurutucum bellidir demek .ben daima rüzgarı tercih ederim aksi takdirde saçlarım tülerecektir.sorunuzun yanıtını vermil oldum sayılır.fakat şöyle bir şey varki bu durum benim için böyle başkası için nasıl olur elbette bilemem belki de bu durum yaşa göre veya vücut direncine göre değişiklik gösterebilir lakin ben bu zamana dek baş ağrısından başka bir sorun yaşamadım :) dolayısıyla bu konu için tamamen uydurma diyebilir miyiz,sanmıyorum sorunuzu kendi gözümden bakarak araştırmaya başladım ve bana göre zengin içerikli bir yer buldum gazete linki ise benim de aklımda olan bazı sorulara yanıt oldu.umarım siz de yararlanır,fayda görürsünüz.

sevgiler

Teşekkür (1)
Paylaş
Devamını Göster
Puan Ver
1
Puan Ver
165
Dudehell Dudehell
Teşekkür (1)
Hatırla (2)
Takip
Paylaş
Telomerlerin her hücre bölünmesinde kısaldığını biliyoruz. Peki bu durum kıllar içinde geçerli midir? Çünkü kılları her kestiğimizde uzamak için mitoz bölünmeye tabi tutulur ve bu sırada telomer harcanmaz mı? Örneğin sürekli sakal kesmek?
Puan Ver
3
Puan Ver
4,833
Esra Eşiyok
Teşekkür (3)
Hatırla (2)
Takip (2)
Paylaş
yapay rahimler prematüre bebekler için daha fazla yaşam şansı sağlamaktadır. Ayrıca kısırlık yada cinsiyet gibi çeşitli nedenlerden dolayı hamile kalamayanlar için yardımcı olabilecektir. Bunun yanı sıra böyle bir teknolojik sıçramanın üreme hakları üzerinde etkileri olacak mıdır?
Tüm Sorular
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Evrende iki sonsuz doğurgan yaratıcı güç vardır. Biri insan, öbürü doğa. İnsan, yaratıcılığını yitirdiği gün, doğa yaratıcılığını bitirdiği gün her şey bitecektir.”
Yaşar Kemal
Geri Bildirim Gönder