Mete Atatüre

Kuantum Fiziği & Optik Fizik

Puan Ver
1
Puan Ver
500
Barış Özcan
Teşekkür (2)
Hatırla (1)
Takip (1)
Bağlantıdaki resimde Demir tozları arasında neden boşluk oluşmakta, neden belli bölgelerde manyetik kuvvet daha fazla bulunmakta ?
Puan Ver
0
Puan Ver
160
Müslüm Can
Teşekkür
Hatırla
Takip
Bildiğimiz gibi protonlar güneşte olduğu gibi yüksek basınç ve sıcaklıkta güçlü nükleer kuvvet etkisiyle birleşiyor. Elektronları da bir arada tutabilecek böyle bir kuvvet olabilir mi? Bununla ilgili yapılan bir çalışma veya deney varmı?
Tüm Sorular
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Halkın bilimi anlamasına engel olmak, kendimize verdiğimiz en büyük zarardır.”
Eugene Clark
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder