Evrim Ağacı'na Sorular

Evrim Ağacı'nın işleyişi ve detaylarıyla ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Bilimle ilgili genel sorularınızı lütfen buraya sormayınız ve ilgili kategorileri kullanınız.

Puan Ver
1
Puan Ver
Teşekkür
Hatırla
Takip
Evrim ağacı sitesinde bilimseverler olarak tek bir çatı altında toplanmış bir aile gibiyiz. Evrim ağacı gibi kaliteli ve özgün bir içerik platformu bilmiyorum, evrim ağacı sitesine yazı yazarak katkıda bulunmak isterim. Kuantum fiziği ve kuantum gravitasyon alanında bilgi sahibiyim.
Öne Çıkarılan Cevap Öne Çıkarılan Cevap
Puan Ver
4
Puan Ver

Evrim Ağacı'nda içerik üretmek isteyenlerin takip etmesi gereken adımları burada anlatmıştık.

Ayrıca herhangi bir yazılı içerik göndermeden önce Yazılı İçerik Kurallarımızı okuduğunuzdan da lütfen emin olun.

Bu kuralların her birine uyan içerikler göndermeniz halinde editörlerimiz değerlendirmeye alacak ve uygun bulurlarsa yayınlayacaklardır.

Sevgiler.

Teşekkür
Devamını Göster
Puan Ver
0
Puan Ver
25
Füsun Selin
Teşekkür
Hatırla
Takip
Kemoterapi sırasında maske takmalı mı, takmalıysa hangi maskeyi takmalı ?
Öne Çıkarılan Cevap Öne Çıkarılan Cevap
Puan Ver
3
Puan Ver

Eğer bir kişi risk grubunda ise (örneğin babanız örneğinde olduğu gibi savunma sistemi zayıf/zayıflatılmış biriyse) maske takması zaten öneriliyor. Mümkünse N95 maske takabilirse iyi olur, yoksa da cerrahi maske takabilir. Diğer hijyen kurallarına ve sosyal mesafelendirme kurallarına çok daha sıkı uyması gerekiyor; mecburi durumlar haricinde asla dışarı çıkmamalı, etrafındaki kişiler için de geçerli bu. Zaten hekiminiz sizi yönlendirecektir, onun yönlendirmelerine uyun. Maske konusunu da ona sorun. İnternetten sağlık tavsiyesi almaya çalışmayın. Geçmiş olsun, kolaylıklar.

Teşekkür (2)
Devamını Göster
Tüm Sorular
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İlim ve fen ve ihtisas nerede varsa, sanat nerede varsa gidip öğrenmeye mecburuz. Çok çalışmaya mecburuz. Çalışmak demek ise boşuna yorulmak terlemek değildir.”
Mustafa Kemal Atatürk
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder