Soru & Cevap

Ergi Deniz Özsoy

Evrim & Genetik

Puan Ver
1
Puan Ver
Şuan ki canlılara baktığımda insanlar diğer canlılardan çok daha gelişmiş durumda ve bize en yakın türle bile aramızda devasa gelişmişlik farkı var
Puan Ver
0
Puan Ver
Evrim Ağacı'nda yayınlanan "Primatlarda İri Beyinler: Sosyal Hayat mı, Beslenme mi Daha Etkili?" makalesindeki "meyve yiyen primatların beyinlerinin bitki yiyenlerden daha büyük olması" hipotezinden yola çıkarak beyin gelişimi ve evriminin anlaşılması açısından bu soruyu sormak istedim.
Puan Ver
0
Puan Ver
Yani teknoloji olmasa ve insanlar ve dünya bir uyum içinde yaşasa dünya nüfusu ne olması gerekirdi? İnsan nüfusu dünyamıza göre fazla mı?
Puan Ver
0
Puan Ver
Vajinanın penisi içine alabilecek şekilde içe doğru boşluklu yapısı mesela Y kromozomunda bilgiyi nereden bilip de X kromozomunda bilgi olarak varoldu? (Gerçi bu kromozomlarda mı saklı bu bilgi bilmiyorum da tahmin yürüttüm.)
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder