Evrim Ağacı
Reklamı Kapat
Kapak Görseli
Ali Erez
Üye Okur

Ali Erez

2 yıl önce üye oldu
0 Takipçi
|
1,220 Uyum Puanı
|
3 Soru & Cevap Teşekkür
Profili Paylaş
Galaksiler arası boşluk bir yana yıldızlar arası mesafelerde bile çok az gök cismi, çok çok çok daha az madde bulunur. Yıldızlar arası boşluğun, Dünyamızda laboratuvar ortamında yara...
Bu soruyu cevaplayabilmek için evrim mekanizmalarını incelemenizi tavsiye ederim. Biz insanlar primat takımından bir türüz. Yani iri beyinli memeliyiz. Evrim mekanizmaları sonucunda bugün bur...
Halihazırda evrenimizin oluşumunun kaynağı olarak görülen kuantum dalgalanması elbetteki evrenimizde büyük etkilere sahiptir. Ancak bu evrenin dışında ne olabileceği halen meçhul. Bizim...
Işık, elektromanyetik kuvvetin taşıyıcısı fotonlardan oluşmaktadır. Fotonlar kütle çekim kuvvetinden etkilenebilirler. Gözlemci ve gözlenen arasında var olan süper kütleli bir cisim g...
Hızımızı arttırmak için gerekli enerji aynı zamanda kütlemizi de arttırmakta. Kütlemiz arttıkça da daha fazla enerjiye sahip olmamız gerekiyor. Kütlemizin artış sebebi ise yine formü...
Ab = Absorbsiyon = Dalga boyuh = Planck sabiti tk = Doku kalınlığıZ = Atom numarası d = Doku yoğunluğu Yukarıdaki absorbsiyon formülünde görüldüğü gibi bir dokun...
    Aslında sorunun bir kısmı aynı zamanda da cevabı ihtiva ediyor: Evrim sürecinin böyle bir bilinci yok. Şöyle; https://evrimagaci.org/evrim-rastlantitesaduf-ve-kaos-405      Bilinç,...

Bu kullanıcının toplam 7 cevabı var

Reklamı Kapat
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir yenilgi nedir? Eğitimden, daha iyiye doğru bir ilk adımdan başka bir şey değildir.”
Wendell Phillips
Geri Bildirim Gönder