Kapak Görseli
Dimyan Işıldar

Dimyan Işıldar

1 yıl önce üye oldu
|
2,702 Uyum Puanı
Profili Paylaş
Güçlünün hayatta kalması gibi bir durum ortada yok. Yani en azından her durumda güçlü olanın hayatta kalması gibi bir durum yok. Ortam şartlarına ( Örneğin: hava, av, avcı, yer şekilleri...) En iyi uyum...
152 görüntülenme
Kütlesi büyük olan daha çok büker. Ağırlık zaten yer çekiminden kaynaklı o yüzden ağırlık olan sözcüğü kütle ile değiştirip tekrar bakalım. Kütle arttıkça yer çekimi de artar. Yoğunluk sadece birim hacimdeki...
Evet eşit olmalı. Ancak bu da bir kültürel faaliyet ve halkın büyük kesimi buna inanıyor bu yüzden ödenek makul düzeylerde ayrılmalıdır illaki. Maalesef ülkemizde ayrılan ödenekler ve nereye gittikleri...
Yeteri kadar enerji verilen her şey iletken özellik gösterebilir. Metallerde iletkenliğe karşı gösterilen direnç küçüktür o yüzden onlara "iyi iletken" deriz. Kısacası her türlü maddenin iletkenliğe karşı...
Kümeler de sınırsız olabilir (Ör;reel sayılar,tam sayılar vs.)Bunun yanında ne fizik evrendeki her şeye hakim ne de matematiğiniz bunu hesaplayabilmek için yeterli diyebilirim.Sonsuz denmesinin nedeni...
Okuduğum bir kitapta aklımıza gelen her şeyin başka bir uyaran bağlamında oluştuğunu ve birbiriyle alaka düzeyi çok ya da az farketmeksizin bir şekilde önceki düşünce veya uyarana göre oluştuğu yazılmıştı....
Fikir edinme yolunda sana bakman gereken bir insan bile söylesem yeter galiba: Richard Feynman. Adam bu hayatta gördüğüm en doğal kişilik olabilir. "Eminim Şaka Yapıyorsunuz Bay Feynman" adlı bir kitabı...
Tam bilmemekle beraber 0 olacağını tahmin ediyorum. Çünkü kütle çekiminin formülü G.m1.m2)d^2. Dünyanın merkezinde de yukarıda ve aşağıda , solda veya sağda kalan kütlenin aşağı yukarı aynı olduğunu varsayarsak...
113 görüntülenme
1-Sefiller:Romantizm akımının en büyük isimlerinden victor hugonun kitabı.Bir çırpıda nasıl bittiğini anlayamayacağın bir kitap. 2-Bir Ada Hikayesi serisi: Yaşar kemalin klasik bir eseri tek kötü yanı...

Bu kullanıcının toplam 9 cevabı var

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Bu Eseri Neden Tavsiye Ediyorsun?
Aşağıdaki kutuya, isimli neden tavsiye ettiğini girebilirsin. Ne kadar detaylı ve kapsamlı bir analiz yaparsan, bu eseri [OKUMAK/İZLEMEK] isteyenleri o kadar doğru ve fazla bilgilendirmiş olacaksın. Tavsiyenin faydalı bulunması halinde Evrim Ağacı kullanıcılarından daha fazla UP kazanman [UP bilgi linki] mümkün olacak. Tavsiyenin sadece negatif içerikte olamayacağını, eğer bu sistemi kullanıyorsan tavsiye ettiğin içeriğin pozitif taraflarından bahsetmek zorunda olduğunu lütfen unutma. Yapıcı eleştiri hakkında daha fazla bilgi almak için burayı okuyabilirsin.
Tavsiye Et