Kapak Görseli
Murat Koyun
Yazar | Sv: 2

Murat Koyun

1 yıl önce üye oldu
|
11K Uyum Puanı
|
24 Soru & Cevap Teşekkür
Profili Paylaş
Elbette zaman görecelidir. Bunun sosyal çevremizden yol çıkarak örneklerle temellendirebiliriz. Örneğin, bir otobüs bekliyorsunuz ve işe yetişmeye çalışıyorsunuz beklediğiniz 5 dakika geçmek bilmez. Bir...
102 görüntülenme
Öncelikle evrim konusunda geleceğe yönelik varsayım ya da tahminler yapmadan evvel geçmişimizi iyi anlamamız gerekir. Yani geçmişten yola çıkarak Homo cinsinin zaman içinde evrimini anlayarak gelecekte...
186 görüntülenme
Aslında amaç hem farklı bir akıllı yaşam olup olmadığını ( ya da genel çerçeveden bakacak olursak dünya dışı herhangi bir canlı hayatının varlığını) araştırmak hem de (eğer varsa) bunlarla iletişime geçebilmektir....
118 görüntülenme
Evrimin tanımını birçok yerde kolayca bulabilirsiniz. Evrimin tanımından ziyade, size kısaca evrimi nasıl anlamanız gerektiğini Prof. Celal Şengör'ün ifadesiyle aktarayım. Evrimi anlamak için bazı temel...
Bu sorunun kısa cevabı: neslin tükenmesi halinde, evet, evrim durur. Evrim sürekli olur, bunun yalnızca zaman içerisinde ivmesi değişebilir. Aslında sürekli devam eden ancak, genetik faktörler ve çevre...
259 görüntülenme
Cevaplar çok öznel olur herhalde, ancak şunu söyleyebilirim. Bir kişinin bir youtuber a para vermesinin birçok nedeni olabilir. Benim şahsi fikrim ise kişinin, o kanalın gerek ideolojisi gerek düşüncesi...
307 görüntülenme
Milky Way'in yaz dönemlerinde Sagittarius Kolu(bkz yaz üçgeni yıldız takımları), kış dönemlerinde ise Perseus Kolu'nu görmekteyiz. Öncelikle Milky Way'in bu tarz fotoğrafını çekmek için ışık almayan çok...
222 görüntülenme
Protein tozları, özellikle Türkiye'de bilinenin aksine, zararlı değillerdir. Ancak doğru bir beslenme alışkanlığı ya da diyet programıyla birlikte takviye amacıyla kullanılmalıdır. Tek başına protein...
186 görüntülenme
Memelilerin ilk örnekleri sürüngen olan Synapsid'lerin evrimleşmesiyle birlikte gerçekleşmiştir. Daha sonrasında Triassic dönem sonu (yaklaşık 251 milyon yıl önceye dayanan) Therapsida, yani memeli benzeri...

Bu kullanıcının toplam 9 cevabı var

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın