Kapak Görseli
Kemal Yüksel
Yazar | Sv: 2

Kemal Yüksel

1 yıl önce üye oldu
|
24K Uyum Puanı
|
59 Soru & Cevap Teşekkür
Profili Paylaş
Merhaba, umarım sağlığınız yerindedir.Aktif olan yollara bir örnek olarak Samsun verilmiştir. Bu bağlamda okuyucuyu daha çok meraklandırma amacı gütmektedir. Tümsek demek de uygundur. Kubbe ise daha çok...
578 görüntülenme
Merhaba. Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor, tarihin günümüzü şekillendirmesinde tek bir olgu ya da olay yer almaz. Birden fazla sebep ve sonuç bir bütün oluşturarak bugünün siyasal ya da sosyolojik yapısını...
1,531 görüntülenme
Merhaba, umarım iyisinizdir."Toprağa gömmek" akla gelen ilk şey midir bilinmez. Ancak ortada bırakılan cesetlerin çürümesi ya da kokması onu toprak altına koymalarına yol açmış olabilir. Net bir şey söylemek...
1,305 görüntülenme
Öncelikle merhaba. Umarım her şey yolundadır. En başta şu konuya değinelim, "Neden et yiyoruz?" Benim şahsi fikrimce, insanlar doğası gereği (her ne kadar daha zeki olsak da) vahşi canlılardır. 50.000...
809 görüntülenme
Yerlilerin çiftlik hayvanları olmadığı için bulaştıracak virüsleri de yoktu. Fakat Avrupalıların yüzyıllardır evcil hayvanları olduğu için virüsleri de vardı... Bu konuyu bırakacağım linkten daha detaylı...
106 görüntülenme
Bu tür "çok eski" bilgiler ya da deneyleri öğrenmek için o dönemde yazılmış olan (mümkünse deneyi yapan kişi tarafından) günlük gibi kaynakların günümüze ulaşmış olması gerekir. Buna ek olarak deneylerde...
533 görüntülenme
Bunun temelinde Coğrafi farkılıklar, hayvanlar ve "tarım" yatıyor. Bildiğiniz üzere Avrupa'da tarımda kullanılacak çeşitli hayvanlar var. En basitinden bir atı ya da öküzü sabana bağlayıp, insan gücüne...
113 görüntülenme
Öğrencinin bağlı olduğu kurumun herhangi bir şekilde geliri vardır diye düşünüyorum. Kitle iletişim araçlarına ulaşımı olmayan öğrencilere bunları temin edebilirler. Ancak bu dönemde ekonomik olarak bunu...
Adım atmak bence en zor iş. Bir araştırma ya da herhangi bir video hazırlamak, işin eğlenceli ve kolay kısmı. Bir uğraşa girişmeyi düşünüp, üşengeçlikten başlamadığım çok oluyor. Bence bunun nedeni bilgiye...

Bu kullanıcının toplam 9 cevabı var

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın