Gece Modu

Bu yazı, Evrim Ağacı'na ait, özgün bir içeriktir. Konu akışı, anlatım ve detaylar, Evrim Ağacı yazarı/yazarları tarafından hazırlanmış ve/veya derlenmiştir. Bu içerik için kullanılan kaynaklar, yazının sonunda gösterilmiştir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

Evrim Ağacı'na Destek Olun: https://www.patreon.com/evrimagaci

Evrim Ağacı'nın hiçbir maddi geliri veya maddi sponsoru bulunmadığı ve Evrim Ağacı'nın yönetim kadrosunun tek mesleği Evrim Ağacı olduğu için (yani bu işi "yan iş" olarak yapmıyor olmamızdan ötürü), Evrim Ağacı'nın devam edebilmesinin tek yolu okurlardan gelen maddi destekler. Bize birçok farklı şekilde destek olmak mümkün; bunlara dair bilgiyi buradan alabilirsiniz. Ancak Patreon destekçilerimiz, bize yapılan desteklerin önemli bir bölümünü oluşturuyor ve bu harika insanlar arasına katılarak Türkiye'de bilimin halka ulaştırılmasına destek olabilirsiniz.

Evrim Ağacı'na Destek Olun: https://www.patreon.com/evrimagaci

Patreon Üzerinden Evrim Ağacı'na Nasıl Destek Olurum?

Yapmanız gerekenler çok basit:

 1. Önce buraya tıklayarak Patreon üyelik bilgilerinizi girin. Eğer Patreon'a üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz. Üyelik formunda yapmanız gerekenler:
 2. Name: İsminiz.
 3. Email: E-posta adresiniz.
 4. Confirm E-mail: E-posta adresinizi tekrar giriniz.
 5. Password: Şifrenizi seçiniz.
 6. I'm here to...: Bu kısımda "Pay a Creator" (Bir Üreticiyi Destekle) seçeneğini seçiniz.
 7. Sonrasında çıkan kutuyu işaretleyerek "Sign Up" (Kayıt Ol) seçeneğine tıklayın.
 8. Sonra buraya tıklayarak Evrim Ağacı'nın Patreon hesabına gidin ve aylık ne düzeyde destek olmak istediğinizi listeden seçin (1, 3, 5, 40 vs.). Karar verdikten sonra Select (Seç) tuşuna basın.
 9. Bu noktada e-posta, kredi kart numarası, kartın ayı ve yılı ile CVC (kartın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodu) isteniyor.
 10. Bunları girdikten sonra Confirm (Onayla) tuşuna basın.

Bu kadar! Böylece Evrim Ağacı'na düzenli olarak katkı sağlayabilir ve daha fazlasını yapmamızı sağlayabilirsiniz.

Neden bu tarz bir desteğe ihtiyaç duyduğumuzu merak ediyorsanız, daha fazlasını öğrenmek için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 0
 • Tebrikler! 0
 • Bilim Budur! 0
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 0
 • Güldürdü 0
 • İnanılmaz 0
 • Umut Verici! 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 08/04/2020 07:47:27 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/3369

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Soru Sorun!
Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Doğada çirkin bir tırtıl, güzel bir kelebeğe dönüşür. İnsanda ise durum tersidir: Güzel bir tırtıl, çirkin bir kelebeğe dönüşür.”
Anton Chekhov
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder