Evrim Ağacı
Reklamı Kapat

Evrim Ağacı'na Patreon Üzerinden Destek Olun!

Evrim Ağacı'na Patreon Üzerinden Destek Olun!
Tavsiye Makale
Reklamı Kapat

Bu yazı, Evrim Ağacı'na ait, özgün bir içeriktir. Konu akışı, anlatım ve detaylar, Evrim Ağacı yazarı/yazarları tarafından hazırlanmış ve/veya derlenmiştir. Bu içerik için kullanılan kaynaklar, yazının sonunda gösterilmiştir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

Evrim Ağacı'na Destek Olun: https://www.patreon.com/evrimagaci

Evrim Ağacı'nın hiçbir maddi geliri veya maddi sponsoru bulunmadığı ve Evrim Ağacı'nın yönetim kadrosunun tek mesleği Evrim Ağacı olduğu için (yani bu işi "yan iş" olarak yapmıyor olmamızdan ötürü), Evrim Ağacı'nın devam edebilmesinin tek yolu okurlardan gelen maddi destekler. Bize birçok farklı şekilde destek olmak mümkün; bunlara dair bilgiyi buradan alabilirsiniz. Ancak Patreon destekçilerimiz, bize yapılan desteklerin önemli bir bölümünü oluşturuyor ve bu harika insanlar arasına katılarak Türkiye'de bilimin halka ulaştırılmasına destek olabilirsiniz.

Evrim Ağacı'na Destek Olun: https://www.patreon.com/evrimagaci

Patreon Üzerinden Evrim Ağacı'na Nasıl Destek Olurum?

Yapmanız gerekenler çok basit:

 1. Önce buraya tıklayarak Patreon üyelik bilgilerinizi girin. Eğer Patreon'a üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz. Üyelik formunda yapmanız gerekenler:
 2. Name: İsminiz.
 3. Email: E-posta adresiniz.
 4. Confirm E-mail: E-posta adresinizi tekrar giriniz.
 5. Password: Şifrenizi seçiniz.
 6. I'm here to...: Bu kısımda "Pay a Creator" (Bir Üreticiyi Destekle) seçeneğini seçiniz.
 7. Sonrasında çıkan kutuyu işaretleyerek "Sign Up" (Kayıt Ol) seçeneğine tıklayın.
 8. Sonra buraya tıklayarak Evrim Ağacı'nın Patreon hesabına gidin ve aylık ne düzeyde destek olmak istediğinizi listeden seçin (1, 3, 5, 40 vs.). Karar verdikten sonra Select (Seç) tuşuna basın.
 9. Bu noktada e-posta, kredi kart numarası, kartın ayı ve yılı ile CVC (kartın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodu) isteniyor.
 10. Bunları girdikten sonra Confirm (Onayla) tuşuna basın.

Bu kadar! Böylece Evrim Ağacı'na düzenli olarak katkı sağlayabilir ve daha fazlasını yapmamızı sağlayabilirsiniz.

Neden bu tarz bir desteğe ihtiyaç duyduğumuzu merak ediyorsanız, daha fazlasını öğrenmek için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 0
 • Tebrikler! 0
 • Bilim Budur! 0
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 0
 • Güldürdü 0
 • İnanılmaz 0
 • Umut Verici! 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 30/09/2020 11:28:45 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/3369

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Reklamı Kapat
Güncel
Karma
Agora
Dna
Etimoloji
Coronavirus
Sıcaklık
Süpernova
Element
Hastalık Dağılımı
Vaka
Dünya Dışı Yaşam
Bilgi
Canlı Cansız
Mistik
Lipit
Yumurtalık
Editör Seçkisi
Genel Halk
Normal Doğum
Kadın Doğum
Abd
Charles Darwin
Besin Değeri
İnsan Türü
Hamilelik
Deri
Hareket
Daha Fazla İçerik Göster
Daha Fazla İçerik Göster
Reklamı Kapat
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Öldürmenin kötü olduğunu göstermek için neden öldüren insanları öldürüyoruz?”
Holly Near
Geri Bildirim Gönder