Yükleniyor...

Terime Git
Kapat

Evrim Ağacı'na Maddi Destekte Bulunmanın Yolları

Site Yöneticisi:
Editör: Çağrı Mert Bakırcı
Okunma Sayısı: 11,393
Okunma Süresi: 4 dakika
Yayınlanma Tarihi: 26/05/2018 10:24
Son Düzenlenme: 20/11/2019 16:04

Özgün İçerik

Bu yazı, Evrim Ağacı'na ait, özgün bir içeriktir. Konu akışı, anlatım ve detaylar, Evrim Ağacı yazarı/yazarları tarafından hazırlanmış ve/veya derlenmiştir. Bu içerik için kullanılan kaynaklar, yazının sonunda gösterilmiştir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

 Kreosus (TL ile Tek Sefer veya Aylık Düzenli Destek)

 Genel bilgiler ve Kreosusile ilgili sık sorulan sorular için buraya tıklayınız.

 Patreon (USD ile Aylık Düzenli Destek)

 Genel bilgiler ve Patreon ile ilgili sık sorulan sorular için buraya tıklayınız.

IBAN (Banka Hesap Bilgileri)

 Detaylar için lütfen evrimagaci@gmail.com adresine e-posta gönderiniz.

 KriptoPara

 Kullanabileceğiniz tüm kriptopara birimleri için buraya tıklayınız.

 PayPal (Tek Seferlik Destek)

 PayPal sistemi ne yazık ki Türkiye'de kullanıma kapalıdır.


 PayPal (Aylık veya Yıllık Düzenli Destek)

 PayPal sistemi ne yazık ki Türkiye'de kullanıma kapalıdır.


Not: Eğer kredi kartınız yoksa ve yine de Kreosus veya Patreon üzerinden maddi destekte bulunmak isterseniz, bankanıza bağlı bir "Sanal Kart" oluşturabilir ve kredi kartı olarak kullanabilirsiniz.

Para Harcamadan Evrim Ağacı'na Maddi Destekte Bulunabilirsiniz!

LBRY: Yeni Bir Video Sitesi

Buraya tıklayarak YouTube benzeri bir video sistemi olan LBRY uygulamasını indirecek ve kullanmaya başlayacak olursanız, cebinizden hiç para çıkmadan bize bir miktar maddi destek sağlayabilirsiniz. LBRY kurduktan sonra, buraya tıklayarak LBRY üzerinden bizi takip etmeyi de unutmayın.

Brave Tarayıcı

Google Chrome gibi Chromium alt yapısına sahip olan, dolayısıyla kullanmakta hiç zorluk çekmeyeceğiniz Brave tarayıcıyı buraya tıklayarak kuracak ve düzenli olarak kullanacak olursanız, bize düzenli olarak destekte bulunmuş olacaksınız. Konu hakkında bir anlatımı aşağıdan okuyabilirsiniz:

***

Hayallerimiz ve Hedeflerimiz

Evrim Ağacı olarak birçok sayıda planımız var. Bunların kimi küçük ve kısa vadeli, kimiyse büyük ve uzun vadeli çalışmalar. Özellikle gerçekleştirmeyi hayal ettiğimiz büyük projelerimiz için uzun seneler ve giderek artan ciddiyette ve yoğunlukta çalışmalar gerektirecek; ancak burada listelememizin sebebi, Evrim Ağacı okurları olarak sizlerin sadece misyonumuzu değil; aynı zamanda vizyonumuzu da görebilmenizdir. Ne kadarını başarabiliriz, bunu ancak zaman gösterecek. Bildiğimiz tek bir şey var: Gece-gündüz demeden çalışıp, Türkiye’deki bilimsel düzeyi arttırmak ve aydınlanmayı sağlamak için elimizden geleni yapacak ve dijital içeriklerimiz (makaleler, görseller, videolar, vb.) her zaman ücretsiz olarak halkımız tarafından erişilebilir olacak. Ancak aklımızda gerçekleştirmek istediğimiz projeler için sizin yardımlarınız olmadan çoğunu başarmamız mümkün değil. İşte hayallerimizin bir kısmı:

 1. Evrim Ağacı'nı tam-zamanlı meslek haline getirmek.
 2. İçerik üreticilerimize emeklerinin karşılığını maddi olarak da ödeyebilmek.
 3. Evrim Ağacı Dergisi için ekip kurup, dergiyi düzenli olarak çıkarabilmek.
 4. Halka açık ve ücretsiz olan Türkiye Evrimle Tanışıyor etkinliklerimizi tüm illerimize yaymak.
 5. Türkiye'de çeşitli kafelere Bilim Cafesi statüsü kazandırarak bilim kültürünü halk arasına yaymak.
 6. Yeni dijital projelere (bilimsel sosyal medya ağı, kitap platformu, bilim buluşma platformu, bilim dükkanı, vb.) imza atmak.
 7. Yayımladığımız popüler bilim kitaplarının sayısını ve sıklığını arttırmak.
 8. Her yaştan insanın katılacağı, bilimsel eğitim verilen yaz kampları başlatmak.
 9. Evrim Ağacı Stüdyoları'nı hayata geçirip video projelerimizi profesyonelleştirmek.
 10. Türkiye'de belgeselcilik ve doğa fotoğrafçılığı kültürünü yerleştirmeye yönelik çalışmalar başlatmak.
 11. Gelecek Bilimde isimli canlı yayınlarımızı profesyonelleştirmek ve TV yayınlarına dönüştürmek.
 12. Türkiye'de halkımıza açık bir Evrim Ağacı Bilim Merkezi kurmak ve tüm üniversitelerimizde öğrenci topluluğu şubeleri açmak.
 13. Evrim Ağacı Yayınevi adı altında bir basımevi ve yayınevi başlatabilmek ve kendi seçeceğimiz bilim kitaplarını dilimize kazandırmak, Türk bilim yazarlarını teşvik etmek.
 14. İngilizce içerikler üretmeye başlayarak Evrim Ağacı'nı uluslararası bir statüye kavuşturmak.
 15. Bir eğitim vakfı kurmak.
 16. Bir Evrimsel Bilimler Araştırma Merkezi açarak öğrencilere staj, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası programları sunabilmek.

Bu hayallerin çoğunu gerçekleştirebilmek için epey çaba gerekli ve maalesef maddi destekler olmaksızın uygulanmaları fazlasıyla zor ya da imkansız. Ancak biz, Türkiye'nin tüm bunlara ve çok daha fazlasına layık olduğuna inanıyoruz!

Bu yazının en tepesinde bazı ödeme yöntemleri paylaştık, ancak bizleri aslen ayakta tutmayı sağlayacak ve uzun yıllar sürdürülebilir kılacak olan seçenek Patreon. Eğer Patreon üzerinden en az 2000 düzenli destekçiye erişebilirsek, Evrim Ağacı'nı ömrümüz boyunca tam-zamanlı mesleğimiz olarak sürdürebilir ve hiçbir ek desteğe, sponsora, vb. ihtiyaç duymaksızın büyüyebilir ve Türkiye'deki aydınlanma mücadelesinin vazgeçilmez bir parçası haline gelebiliriz.

Eğer maddi destek konusunda merak ettiğiniz noktalar varsa ve Patreon hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Eğer aklınıza takılan başka noktalar varsa da evrimagaci@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Maddi destek olsanız da, olamasanız da, her türlü:

Teşekkürler!

Öğrenmeye Devam Edin!

En Çok İzlenen Son Videomuz Abone Ol Rastgele

Etiketler