Tüm Reklamları Kapat
Zaman Yolculuğu ve Işıktan Hızlı Sürüşler

Zaman Yolculuğu ve Işıktan Hızlı Sürüşler (6254491044)

Zaman ve Uzaydaki Kestirme Yollar İçin Bilimsel Bir Rehber
Kitap
2020
EA Puanı
Puanlanmadı
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Zamanda ileri geri seyahat etmek ya da yıldızlar arasında kestirme yollardan gitmek gerçekten mümkün olabilir mi? Günümüzün fiziği bu sorulara henüz cevap veremese de bize bazı baştan çıkarıcı olasılıklar sunuyor. Allen Everett ve Thomas Roman okurları zaman ve uzayın şu an itibariyle anladığımız doğası boyunca özlü bir tura çıkararak, uzay ve zamanı istek ve amaçlarımız doğrultusunda değiştirip değiştiremeyeceğimizi sorguluyorlar. Lise cebirinin ötesinde matematik kullanmaksızın Einstein'ın özel göreliliğinin açıklamasını sergileyen yazarlar, zamanda ışık hızından daha hızlı olarak ileri ve geri yolculuklar arasındaki farklara değinip, zamanda geriye gidiş ve ışıktan hızlı seyahat etme arasındaki şaşırtıcı kuramsal ilişkiye değiniyorlar.

(Arka Kapaktan)
Zamanda ileri geri seyahat etmek ya da yıldızlar arasında kestirme yollardan gitmek gerçekten mümkün olabilir mi? Günümüzün fiziği bu sorulara henüz cevap veremese de bize bazı baştan çıkarıcı olasılıklar sunuyor. Allen Everett ve Thomas Roman okurları zaman ve uzayın şu an itibariyle anladığımız doğası boyunca özlü bir tura çıkararak, uzay ve zama ... Daha fazla göster
Yazar
Allen Everett Thomas Roman Tümü
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Orijinal Başlık
6254491044
Yayınlanma Tarihi
01 Eylül 2020
Yayınevi
ALFA Bilim
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 352
ISBN-13 9786254491047
Boyutları 13,5 x 21 cm
Son Baskı Tarihi 2020-09-01
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Allen Everett: Doktorasını Harvard'dan aldıktan sonra 1960 yılından 2016 yılında ölümüne kadar Tufts Üniversitesinde öğretim üyeliği yaptı. Uzmanlık alanı kuramsal yüksek enerji fiziğidir. 1977-1980 yılları arasında Fizik Bölümü Başkanlığı görevini sürdürdü. Çok sayıda bilimsel makalenin yanı sıra kitaplar da yayımladı ve uzun yıllar zaman yolculuğu üzerine lisans dersleri verdi.

Thomas Roman: Connecticut Eyalet Üniversitesinde matematiksel bilimler profesörü olan Thomas Roman'ın uzmanlık alanı kuantum fiziği üzerinedir.
Allen Everett: Doktorasını Harvard'dan aldıktan sonra 1960 yılından 2016 yılında ölümüne kadar Tufts Üniversitesinde öğretim üyeliği yaptı. Uzmanlık alanı kuramsal yüksek enerji fiziğidir. 1977-1980 yılları arasında Fizik Bölümü Başkanlığı görevini sürdürdü. Çok sayıda bilimsel makalenin yanı sıra kitaplar da yayımladı ve uzun yıllar zaman yolculuğ ... Daha fazla göster
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Yusuf Yazar
@YusufYazar
İnceleme Yaz
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close