Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat

Vivaldi Browser

@VivaldiBrowser
Vivaldi, Opera Software'nin eski ortağı ve CEO'su Jon Stephenson von Tetzchner ile Tatsuki Tomita tarafından kurulan Vivaldi Technologies tarafından geliştirilen, yerleşik bir e-posta istemcisi olan çapraz platformlu bir freeware web tarayıcısıdır. Vivaldi, resmi olarak 6 Nisan 2016'da piyasaya sürüldü.

Genel kullanıcılar için tasarlanmış olsa da, öncelikle teknik açıdan eğilimli kullanıcılar ve Presto düzen motorundan bir Chromium tabanlı tarayıcıya geçişinden dolayı birçok simgesel özelliğini kaybeden eski Opera kullanıcılarına yöneliktir. Chromium tabanlı olmasına rağmen, Vivaldi, kendi özel değişiklikleriyle Presto tabanlı Opera'nın özelliklerini canlandırmayı amaçlamaktadır.

Vivaldi, 6 Eylül 2019'da mobil (Android) beta sürümünü ve 22 Nisan 2020'de bir normal sürümünü piyasaya sürdü.

Nisan 2023 itibariyle, Vivaldi'nin 2,4 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunmaktadır.
YouTube kanalı açıklaması:
Vivaldi Tarayıcısı - İnterneti tekrar size özelleştirin!

Hepimiz kesinlikle benzersiziz ve farklı şeyler istiyoruz. Vivaldi web tarayıcısı, size adapte olarak işleri kendi yolunuzda yapmanıza izin verir. Tarayıcı sekmelerinizi pencerenin altında veya yan tarafında mı tercih edersiniz? - Farklı bir adres çubuğu yeri mi tercih edersiniz? Gitmek istediğiniz yere özelleştirme yapın, klavye kısayollarınızı, fare jestlerinizi, görünümünüzü ve daha fazlasını tercihlerinize göre ayarlayın.

Vivaldi Tarayıcı'yı İndirin: https://vivaldi.com/
Tüm Reklamları Kapat
Başlık
Vivaldi Browser
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma tarihi
01 Eylül 2015
Kanal Kategorisi
Bilim teknolojisi

Tanıtım Videosu

Linkler

Etiketler

teknoloji
yazılım
Furkan Arduç Eseri Ekleyen
Tavsiyeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla Tavsiye Göster
Vivaldi Browser
0
Tavsiye Et
Tavsiye Et
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Ara

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close