Tüm Reklamları Kapat
Twitter
Fragmanı İzle

Twitter

@twitter
Youtube Kanalı
2006
EA Puanı
5.5 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Twitter, Inc., San Francisco, Kaliforniya merkezli bir Amerikan sosyal medya şirketiydi. Şirket, sosyal ağ hizmeti Twitter'ı ve önceden Vine kısa video uygulaması ve Periscope canlı yayın hizmetini işletiyordu.

Twitter, Mart 2006'da Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone ve Evan Williams tarafından oluşturuldu ve Temmuz ayında piyasaya sürüldü. 2012 yılına gelindiğinde, 100 milyondan fazla kullanıcı günde 340 milyon tweet attı ve hizmet ortalama 1,6 milyar arama sorgusunu ele aldı. Şirket, Kasım 2013'te halka açıldı. 2019 yılına gelindiğinde, Twitter'ın aylık aktif kullanıcı sayısı 330 milyonu aştı.

25 Nisan 2022'de Twitter, SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk'ın 44 milyar dolarlık satın alma teklifini kabul etti. Bu, bir şirketi özel hale getiren en büyük anlaşmalardan biri olarak kaydedildi. Ancak 8 Temmuz'da Musk, anlaşmayı feshetti. Twitter'ın hisseleri düştü ve şirket yetkilileri, 12 Temmuz'da Delaware Chancery Mahkemesi'nde Musk'a dava açtı. 4 Ekim'de Musk, anlaşmayı kabul ettiği gibi şirketi satın almak istediğini, 44 milyar dolara veya hisse başına 54,20 dolara satın almak istediğini açıkladı; anlaşma 27 Ekim'de kapandı.

Musk'ın devralmasıyla birlikte, Twitter artan nefret söylemi ve sağ görüşlü içeriğin algılanan sistemik önceliklendirilmesi nedeniyle eleştirildi. Şirketin satın alımı, geniş kapsamlı politika değişiklikleri, kitlevi işten çıkarmalar ve istifalar ve şirketin çalışma kültüründe büyük bir değişimle karakterize edildi. Musk'ın devralmasından sonra, Twitter X Holdings ile birleştirildi ve Twitter artık bağımsız bir şirket olmak yerine X Corp'un bir parçası oldu.
YouTube kanalı açıklaması:
Ne oluyor?!
Twitter, Inc., San Francisco, Kaliforniya merkezli bir Amerikan sosyal medya şirketiydi. Şirket, sosyal ağ hizmeti Twitter'ı ve önceden Vine kısa video uygulaması ve Periscope canlı yayın hizmetini işletiyordu. Twitter, Mart 2006'da Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone ve Evan Williams tarafından oluşturuldu ve Temmuz ayında piyasaya s ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
24 Mart 2006
Kanal Kategorisi
Bilim teknolojisi
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tanıtım Videosu
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close