Tüm Reklamları Kapat
Tomb Raider
Fragmanı İzle

Tomb Raider

@tombraider
Youtube Kanalı
2006
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Tomb Raider karakteri ilk olarak video oyunları ve sonrasında ise filmleri, kitaplar, çizgi romanları, vb. daha birçok yan üründen oluşan serinin genel adıdır. İngiliz maceraperest ve arkeolog Lara Croft'un maceralarını konu alır. Serinin baş tasarımcısı ve yaratıcısı Toby Gard adlı İngiliz bir çizgi roman yazarıdır. Tomb Raider serisinin ilk oyunu 1996 yılında Core Design ve Eidos Interactive etiketiyle piyasaya çıkmıştır. Ve günümüze kadar toplamda (tüm platformlarda) 25 Tomb Raider oyunu, 3 adet filmi, 5 kitabı ve birçok çizgi romanı piyasaya çıkmıştır. Serinin ilk 6 oyunu Core Design, son 6 oyunu ise Crystal Dynamics tarafından yapıldı ve hepsi Eidos Interactive tarafından dağıtıldı. Tomb Raider serisi bugüne dek 30 milyondan fazla sattı ve "tüm zamanların en çok satan video oyun serisi" unvanını aldı fakat daha sonra Call of Duty serisi satış rekorunu kırarak bu unvanı ele geçirdi. Lara Croft karakteri 2006 yılında "en başarılı kadın video oyun karakteri" unvanıyla Guinness rekorlar kitabına girdi.

Serinin en çok satan oyunu 2013 yılına kadar 1997 yılında çıkan ve 8 milyondan fazla kopya satan Tomb Raider II oldu, ama 2013 yılında piyasaya çıkan Tomb Raider: A Survivor Is Born Tomb Raider serisinin en çok satan oyunu olarak zirvede yer almaktadır. Serinin en çok izlenen filmi ise $274,700,000 gişe hasılatı ile Lara Croft: Tomb Raider (2001) filmi olmuştur.


YouTube kanalı açıklaması:
Lara Croft’un Tomb Raider olma yolundaki belirleyici anını deneyimleyin. Shadow of the Tomb Raider’da Lara, ölümcül bir ormanı ustalaşmalı, korkunç mezarları aşmalı ve en karanlık saatine dayanmalıdır. Maya kıyametinden dünyayı kurtarmak için yarışırken, Lara nihayetinde olması gereken Tomb Raider’a dönüşecektir. Kopyanızı şimdi https://tombraider.square-enix-games.com/ adresinden edinin.
Tomb Raider karakteri ilk olarak video oyunları ve sonrasında ise filmleri, kitaplar, çizgi romanları, vb. daha birçok yan üründen oluşan serinin genel adıdır. İngiliz maceraperest ve arkeolog Lara Croft'un maceralarını konu alır. Serinin baş tasarımcısı ve yaratıcısı Toby Gard adlı İngiliz bir çizgi roman yazarıdır. Tomb Raider serisinin ilk oyunu ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
16 Şubat 2006
Kanal Kategorisi
Oyun
Kanal Linki
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tanıtım Videosu
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close