Tüm Reklamları Kapat
Şubadap Çocuk
Fragmanı İzle

Şubadap Çocuk

@SubadapCocuk
Youtube Kanalı
2015
EA Puanı
7.8 10
4 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Şubadap Çocuk, çocuk şarkıları yapan bir müzik grubudur. 2013 yılında İzmir'de kurulmuştur. Çocukların, kendi hayatlarına değen, onların karşılaştıkları durumları konu alan ve içinde yaşadıkları dünyaya dair kendi sözlerini söylemesini sağlayan tematik şarkılar yapmaktadır. Bugüne kadar yayınlanmış 6 albümü ve toplam 40 şarkısı bulunmaktadır. Yalnızca kendi şarkılarını seslendirdiği çocuk şarkıları konserleriyle Türkiye, Kıbrıs, Almanya ve Hollanda'nın çeşitli yerlerinde bugüne dek 500'ün üzerinde yerde çocuklarla buluşmuştur. Konserleri yalnızca kentlerde değil, Türkiye'nin birçok bölgesindeki köy okullarında da vermiştir. Sahnede genellikle davul (bateri), bas gitar, gitar, flüt, keman, akordeon, trompet ve mandolin çalgılarından beşiyle yer almaktadır.

Şubadap Çocuk, bütün şarkılarını ve kitaplarını internet üzerinden dinlenebilecek, okunabilecek ve indirilebilecek şekilde yayınladı. Şarkılarını daha fazla çocuğa ulaşabilmesi için İngilizce, İspanyolca, Kürtçe ve Arapça'ya çevirdi. Şarkılarının notaları, akorları ve sözlerinden oluşan bir nota kitabı ve şarkılarından hareketle 8 tane resimli hikâye kitabı yayınladı. Üretimlerini Copyright yerine Copyleft ibaresiyle, ticari olmamak şartıyla herkesin kullanımına açan grup, üretimlerini kolektif olarak sürdürüyor.

YouTube kanalı açıklaması:
Şubadap Çocuk, 2013 yılından bugüne toplumsal içerikli çocuk şarkıları besteleyen, bu şarkıları albümleştirip yayınlayan, konserler ve turneler düzenleyen bir müzik grubudur. Bu kanalda Şubadap Çocuk şarkıları, video-klipler, şarkılara ritmik eşlik için hazırlanan videolar, konser kayıtları, turne belgeselleri bulunur.

www.subadapcocuk.org
Şubadap Çocuk, çocuk şarkıları yapan bir müzik grubudur. 2013 yılında İzmir'de kurulmuştur. Çocukların, kendi hayatlarına değen, onların karşılaştıkları durumları konu alan ve içinde yaşadıkları dünyaya dair kendi sözlerini söylemesini sağlayan tematik şarkılar yapmaktadır. Bugüne kadar yayınlanmış 6 albümü ve toplam 40 şarkısı bulunmaktadır. Yalnı ... Daha fazla göster
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
12 Şubat 2015
Kanal Kategorisi
Müzik
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close