Tüm Reklamları Kapat
Slipknot
Fragmanı İzle

Slipknot

@slipknot
Youtube Kanalı
2006
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Slipknot, perküsyoncu Shawn Crahan, davulcu Joey Jordison ve basçı Paul Gray tarafından 1995 yılında Iowa, Des Moines’de kurulan Amerikalı bir heavy metal grubudur. İlk yıllarında birkaç kadro değişikliğinden sonra, grup on yılı aşkın süredir dokuz üyede yerleşti: Crahan, Jordison, Gray, Craig Jones, Mick Thomson, Corey Taylor, Sid Wilson, Chris Fehn ve Jim Root. Basçı Gray 24 Mayıs 2010’da öldü ve 2011-2014 yılları arasında Donnie Steele tarafından değiştirildi. Jordison 12 Aralık 2013’te gruptan kovuldu. Steele .5: The Gray Chapter kayıt oturumları sırasında ayrıldı. Grup basçı Alessandro Venturella ve davulcu Jay Weinberg ile yerini doldurdu. Jordison’un ayrılmasından sonra Aralık 2013 itibariyle mevcut kadrodaki tek kurucu üye perküsyoncu Crahan’dır. Fehn de We Are Not Your Kind yazımından önce Mart 2019’da gruptan kovuldu ve Michael Pfaff tarafından değiştirildi.

Slipknot dikkat çekici imajı, agresif müzik tarzı ve enerjik ve kaotik canlı şovlarıyla tanınır. Grup 1999 yılında çıkardıkları ilk albümleri olan Slipknot ile hızla ünlendi. 2001’de çıkan Iowa albümü daha karanlık bir tondaydı ancak grubu daha popüler hale getirdi. Kısa bir aradan sonra Slipknot 2004’te Vol. 3: (The Subliminal Verses) ile geri döndü, daha sonra başka bir ara verdi ve 2008’de dördüncü albümü All Hope Is Gone ile geri döndü; bu albüm ABD Billboard 200 listesinde bir numarada yer aldı. Başka bir uzun aradan sonra Slipknot beşinci stüdyo albümü .5: The Gray Chapter’ı 2014’te yayınladı. Altıncı stüdyo albümü We Are Not Your Kind, 9 Ağustos 2019’da yayınlandı. Yedinci stüdyo albümü The End, So Far, 30 Eylül 2022’de yayınlandı. Grup iki canlı albüm olan 9.0: Live ve Day of the Gusano: Live in Mexico, Antennas to Hell adlı bir derleme albüm ve beş canlı DVD yayınladı. Grup dünya çapında 30 milyon kayıt sattı.

Kaynak:
"Slipknot (band)" başlığından alıntı yapılmıştır. Wikipedia. Erişim tarihi: 30 Mayıs 2023. URL: "Linkler" kısmında verilmiştir.

YouTube kanalı açıklaması:
THE END, SO FAR

(#0) Sid Wilson
(#4) Jim Root
(#5) Craig "133" Jones
(#6) clown
(#7) Mick Thomson
(#8) Corey Taylor
Bas - Vman
Davul - Jay Weinberg
Perküsyon - Michael Pfaff
Slipknot, perküsyoncu Shawn Crahan, davulcu Joey Jordison ve basçı Paul Gray tarafından 1995 yılında Iowa, Des Moines’de kurulan Amerikalı bir heavy metal grubudur. İlk yıllarında birkaç kadro değişikliğinden sonra, grup on yılı aşkın süredir dokuz üyede yerleşti: Crahan, Jordison, Gray, Craig Jones, Mick Thomson, Corey Taylor, Sid Wilson, Chris Fe ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
16 Ekim 2006
Kanal Kategorisi
Müzik
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close