Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
NASA Astrobiology
Fragmanı İzle

NASA Astrobiology

Youtube Kanalı
2012
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
YouTube açıklaması:
Astrobiyologlar üç temel soruyu ele alır: Hayat nasıl başlar ve gelişir? Evrende başka bir yerde yaşam var mı? Dünyada ve ötesinde yaşamın geleceği nedir?

Bu zorluğun üstesinden gelmek için ortak bir çabanın parçası olarak, Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 1998 yılında astrobiyoloji alanını geliştirmenin ve uçuş misyonları için bilimsel bir çerçeve sağlamanın yenilikçi bir yolu olarak NASA Astrobiyoloji Enstitüsü'nü kurdu. NAI, astrobiyoloji araştırma ve eğitim programlarını ulusal ve uluslararası bilim toplulukları ile uyum içinde birleştiren, rekabetçi bir şekilde seçilmiş ekiplerin sanal, dağıtılmış bir organizasyonudur.

Astrobiologists address three fundamental questions: How does life begin and evolve? Is there life elsewhere in the universe? What is the future of life on Earth and beyond?

As part of a concerted effort to address this challenge, the National Aeronautics and Space Administration (NASA) established the NASA Astrobiology Institute in 1998 as an innovative way to develop the field of astrobiology and provide a scientific framework for flight missions. NAI is a virtual, distributed organization of competitively-selected teams that integrate astrobiology research and training programs in concert with the national and international science communities.
YouTube açıklaması: Astrobiyologlar üç temel soruyu ele alır: Hayat nasıl başlar ve gelişir? Evrende başka bir yerde yaşam var mı? Dünyada ve ötesinde yaşamın geleceği nedir? Bu zorluğun üstesinden gelmek için ortak bir çabanın parçası olarak, Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 1998 yılında astrobiyoloji alanını gelişti ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
09 Şubat 2012
Kanal Kategorisi
Bilim teknolojisi
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close