Tüm Reklamları Kapat
Mortal Kombat
Fragmanı İzle

Mortal Kombat

@mortalkombat
Youtube Kanalı
2010
EA Puanı
10.0 10
7 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Mortal Kombat, 1992 yılında Midway Games tarafından geliştirilen video oyunu odaklı bir Amerikan medya franchise'ıdır. Serinin ilk oyununun gelişimi başlangıçta Ed Boon ve John Tobias'ın Jean-Claude Van Damme'ın başrolde olduğu bir video oyunu yapma fikrine dayanıyordu, ancak bu fikir düştüğünde bunun yerine bilim-fantezi temalı bir dövüş oyunu yaratıldı. Yine de geliştiriciler, kişisel tarzı Van Damme'inkine benzeyen kurgusal bir film yıldızı Johnny Cage (oyundaki ana karakterlerden biri) ile ona saygı gösterdi. Orijinal Mortal Kombat (1992), gizli bir karaktere sahip ilk dövüş oyunuydu ve oyuncu bir dizi gereksinimi yerine getirdiğinde ulaşılırdı.

Orijinal oyun, birkaç aksiyon-macera oyunu ile birçok 'sequel' üretti. Serinin aynı zamanda bir çizgi roman serisi ve bir kart oyunu da vardır. Film yapımcısı Larry Kasanoff, 1990'ların başında oyunun haklarını lisansladı ve franchise'ın ilk filmini çekti. Kasanoff ayrıca ikinci bir filmi, animasyon TV dizisi, canlı çekim aksiyon TV dizisi gibi medyaları üretti, ilk 1,000,000 platin satan müzik albümü ve live-action tour'u da yaptı. Mortal Kombat, dünya çapında en çok satan dövüş oyunu franchise'ı ve tüm zamanların en yüksek hasılat yapan medya imtiyazlarından biri haline geldi.

Serinin en önemli ün kaynağı mağlup edilen rakipleri nakavt etmek yerine öldüren fatality ismindeki bitirme hareketleri ve yüksek düzeyde grafik şiddetleridir. Mortal Kombat'i çevreleyen tartışmalar kısmen Entertainment Software Rating Board adında video oyunu derecelendirme sisteminin oluşturulmasına yol açtı. Bu serinin ilk oyunları, gerçekçi dijitalleştirilmiş sprite'ları ve yeni karakterler oluşturmak için palet değiştirme özelliğinin yaygın kullanımıyla da dikkat çekti. Midway'in iflasının ardından, MK geliştirme ekibi Warner Bros. tarafından satın alındı ​​ve NetherRealm Studios olarak yeniden kuruldu.


YouTube kanalı açıklaması: Resmi Mortal Kombat YouTube Kanalı Video oyunlarından filmlere, animasyondan daha fazlasına kadar tüm eğlence biçimlerinde Kombat’ın 30. yılını kutlamak için bize katılın. MK11 ve Aftermath, Xbox One, PlayStation 4, PC, Stadia ve Nintendo Switch™’te mevcuttur! ESRB: Olgun 17+ Kan ve Vahşet, Yoğun Şiddet ve Güçlü Dil ile MKX ESRB Derecelendirmesi: OLGUN Kan ve Vahşet, Yoğun Şiddet ve Güçlü Dil ile MK9 ESRB Derecelendirmesi: OLGUN Kan ve Vahşet, Yoğun Şiddet, Kısmi Çıplaklık, Güçlü Dil ile
Mortal Kombat, 1992 yılında Midway Games tarafından geliştirilen video oyunu odaklı bir Amerikan medya franchise'ıdır. Serinin ilk oyununun gelişimi başlangıçta Ed Boon ve John Tobias'ın Jean-Claude Van Damme'ın başrolde olduğu bir video oyunu yapma fikrine dayanıyordu, ancak bu fikir düştüğünde bunun yerine bilim-fantezi temalı bir dövüş oyunu yar ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
24 Nisan 2010
Kanal Kategorisi
Oyun
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tanıtım Videosu
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Talha Yurdagül
İnceleyen10
Oyununu da aktif olarak zevkle oynadığım yapımın filmi de oldukça ilgi çekici.
Özellikle oyununu oynayanların hikayeyi daha iyi kavramaları için izlemlerini öneririm.
3
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close