Tüm Reklamları Kapat
Le Castle Vania
Fragmanı İzle

Le Castle Vania

@lecastlevania
Youtube Kanalı
2017
EA Puanı
10.0 10
1 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Dylan Eiland, Atlanta merkezli bir DJ tarafından oluşturulan bir elektronik dans müziği projesi olan Le Castle Vania, 16 yaşında Atlanta'da warehouse partilerinde ve ravelerde DJ'lik yapmaya başladı. Eiland, Snowden'ın "Black Eyes" şarkısının remiksiyle birlikte "Le Castle Vania" adını benimsedi. 2007'den 2012'ye kadar Le Castle Vania, Atlanta'daki The Drunken Unicorn ve Masquerade gibi mekanlarda "Fuck Yesss" indie elektronik dans partilerine ev sahipliği yaptı.

Eiland, basit bir kurulum kullanır, bunlar arasında bir dizüstü bilgisayar, bir mikser ve iki turntable yer alır. Şarkılarını dizüstü bilgisayarında yazarken, genellikle uçaklarda seyahat eder ve remikslerine kıyasla daha büyük bir oranda kendi orijinal çalışmalarını çalmayı tercih eder. Bir noktada, Snowden'ın Black Eyes şarkısının remiksi Yeni Zelanda'da bir radyo istasyonunda en çok istek alan şarkıydı. Ayrıca Daft Punk, Kaskade ve Klaxons gibi sanatçıların şarkılarını remiksledi.

Le Castle Vania'nın sesi özellikle crunk'ın yaygın güney etkisinden kaçınmak için tasarlanmıştır ve odak noktası olarak Euro-elektro etkilerine odaklanır.

2008'de, URB Magazine Le Castle Vania'yı "Next 100" izlenecek sanatçıları listesine dahil etti.

2014 yılında Eiland, John Wick filminin müziklerine 4 orijinal şarkı ile katkıda bulundu. John Wick: Chapter 2 için orijinal müzik bestelemeye geri döndü ve filmde bir DJ olarak cameo görünümü yaptı. 2023'te Eiland, John Wick serisinin dördüncü filmi olan John Wick: Chapter 4'ün müziğine katkıda bulunmak için geri döndü.

21 Ekim 2015'te Eiland, yıllık yıl dönümü etkinliği Crimefest'in bir parçası olarak Payday 2 video oyununa üç yeni şarkı ekledi ve daha sonra 2018 yılının Crimefest etkinliğinin bir parçası olarak "Breaking News" adı verilen iki şarkı daha ekledi.


YouTube kanalı açıklaması:
Elektronik müzik yapımcısı, DJ ve Film / Video Oyunu Bestecisi Le Castle Vania'nın yer aldığı müzikle ilgili videolar.
Dylan Eiland, Atlanta merkezli bir DJ tarafından oluşturulan bir elektronik dans müziği projesi olan Le Castle Vania, 16 yaşında Atlanta'da warehouse partilerinde ve ravelerde DJ'lik yapmaya başladı. Eiland, Snowden'ın "Black Eyes" şarkısının remiksiyle birlikte "Le Castle Vania" adını benimsedi. 2007'den 2012'ye kadar Le Castle ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
01 Ekim 2017
Kanal Kategorisi
Müzik
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close