Tüm Reklamları Kapat
Into The Jungle

Into The Jungle

Great Adventures in the Search for Evolution
Kitap
2008
EA Puanı
9.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Into the Jungle, öğrencileri, bilinmeyeni keşfetmek için hayallerinin peşinden giden ve çoğu zaman hayatlarını riske atan doğa bilimcilerin hayatlarına adım atmaya davet ediyor. Bu kısa kitaptaki dokuz öykünün her biri, yaşamın nasıl evrimleştiğine dair anlayışımızı şekillendiren en önemli keşiflerden bazılarına giden yolda etkili bir zoolog, jeolog, paleontolog veya genetikçinin dramatik maceralarını anlatıyor. Erişilebilir ve ilgi çekici olan Carroll'ın hikaye anlatma yaklaşımı, öğrencilerin, öne çıkan kaşiflerin katlandıkları fiziksel zorlukları ve toplumsal inanç sistemlerine meydan okurken ve bilim camiasında paradigma değişimleri başlatırken aşmak zorunda kaldıkları engelleri takdir etmelerine yardımcı oluyor. Öğrenciler bu öyküleri okurken, bilimsel keşiflerde tesadüflerin ne kadar sık rol oynadığını da anlayacaklardır.
Into the Jungle, öğrencileri, bilinmeyeni keşfetmek için hayallerinin peşinden giden ve çoğu zaman hayatlarını riske atan doğa bilimcilerin hayatlarına adım atmaya davet ediyor. Bu kısa kitaptaki dokuz öykünün her biri, yaşamın nasıl evrimleştiğine dair anlayışımızı şekillendiren en önemli keşiflerden bazılarına giden yolda etkili bir zoolog, jeolo ... Daha fazla göster
Yazar
Sean Carroll
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
07 Ağustos 2008
Yayınevi
Pearson
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 224
ISBN-10 0321556712
ISBN-13 9780321556714
Boyutları 5,9 x 8,9 inc
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Sean B. Carroll, Wisconsin Üniversitesi - Madison'da Moleküler Biyoloji ve Genetik Profesörü ve Howard Hughes Tıp Enstitüsü Araştırmacısıdır. Bugün dünyada çalışan en önde gelen biyologlar arasında yer alan Carroll, Ulusal Bilimler Akademisi üyesi, halk için bilim üzerine çok beğenilen iki kitabın (Endless Forms Most Beautiful ve The Making of the Fittest) ödüllü yazarı, yaygın olarak tanınan karizmatik bir konuşmacı, bilim eğitiminin ateşli bir savunucusu ve NOVA ve diğer popüler televizyon ve radyo programlarına sık sık konuk olan bir kişidir. Hayvan gelişimi ve evrimi üzerine 100'den fazla bilimsel makalenin ve iki ders kitabının yazarı ya da ortak yazarıdır.
Sean B. Carroll, Wisconsin Üniversitesi - Madison'da Moleküler Biyoloji ve Genetik Profesörü ve Howard Hughes Tıp Enstitüsü Araştırmacısıdır. Bugün dünyada çalışan en önde gelen biyologlar arasında yer alan Carroll, Ulusal Bilimler Akademisi üyesi, halk için bilim üzerine çok beğenilen iki kitabın (Endless Forms Most Beautiful ve The Making of the ... Daha fazla göster
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Çağrı Mert Bakırcı
İnceleyen8
Önemli bilimsel keşiflerin hikâyelerinden oluşan harika bir derleme. Çok sayıda öykünün yer aldığı daha kısa bir kitap olduğu için Dr. Carroll kaçınılmaz olarak öyküleri oldukça hızlı bir şekilde tamamlamış, ancak kitap yine de bilimsel keşiflerin heyecanını okuyucuya yansıtmayı başarıyor. En beğendiğim bölümler Alfred Russel Wallace ve Anthony Clifford Allison'ın hikâyeleriydi. Şiddetle tavsiye edilir.
17
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Çağrı Mert Bakırcı
@cagrimertbakirci
İnceleme Yaz
Tasviyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close