Tüm Reklamları Kapat
İnce Memed 3

İnce Memed 3

Kitap
1984
EA Puanı
10.0 10
4 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Memed'in mücadelesi kaldığı yerden devam etmektedir. 3. kitapla birlikte köylüler Memed'i bir ermiş olarak kasabalılar ve ağa beyler ise kan içici bir yaratık olarak görmektedir. Jandarma Memed'i iyice sıkıştırmaya başlamıştır. Memed ise bu zor ve tekinsiz ortamda zalim ağa ve beylere karşı durmaya devam etmektedir.
Yazar
Yaşar Kemal
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 1984
Yayınevi
Yapı Kredi Yayınları
Son Baskı Sayısı
41
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 632
ISBN-10 9750807030
ISBN-13 9789750807030
Boyutları 13,5 x 21 cm
Son Baskı Tarihi 2023-01-09
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Yaşar Kemal 6 Ekim 1923'te doğmuştur. 1939'da henüz 16 yaşındayken Görüşler dergisinde yayınladığı Seyhan adlı şiiri ile yazarlık kariyerine başlamıştır. 32 yılda yazılan ve 40'tan fazla dile çevrilen İnce Memed serisi ile ünlü olmuştur.
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (2)
Gönderiler (0)
İnceleme
Hatice Yetişkin
İnceleyen
4
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Mehmet Emre Demir
@mehmetemredemir
İnceleme Yaz
Tasviyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close