Tüm Reklamları Kapat
İnce Memed 2

İnce Memed 2

Kitap
1969
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
İlk kitapta ağasının zulmüne dayanamayarak dağa çıkıp eşkıya olarak ağa ve beylere karşı duran Memed'in mücadelesi ikinci kitapta devam etmekte, kitaba dahil olan yeni karakterler ile hikaye zenginleşmektedir. Ağa ve beylerin daha da artıp vahşet düzeyine varan zulümlerine karşı Memed karşı durmaya devam etmektedir.
Yazar
Yaşar Kemal
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 1969
Yayınevi
Yapı Kredi Yayınları
Son Baskı Sayısı
51
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 464
ISBN-10 9750807176
ISBN-13 9789750807170
Boyutları 13,5 x 21 cm
Son Baskı Tarihi 2024-01-01
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Yaşar Kemal 6 Ekim 1923'te doğmuştur. 1939'da henüz 16 yaşındayken Görüşler dergisinde yayınladığı Seyhan adlı şiiri ile yazarlık kariyerine başlamıştır. 32 yılda yazılan ve 40'tan fazla dile çevrilen İnce Memed serisi ile ünlü olmuştur.
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Mehmet Emre Demir
İnceleyen10
İlk serideki hikaye yeni karakterle gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Şahin lakaplı Memed ağalara ve beylere karşı olan mücadelesine daha da güçlü bir şekilde devam ediyor. Kesinlikle okunması gereken bir kitap.
2
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Mehmet Emre Demir
@mehmetemredemir
İnceleme Yaz
Tasviyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close