Tüm Reklamları Kapat
Hanine El Alam
Fragmanı İzle

Hanine El Alam (حنين العلام)

Youtube Kanalı
2013
EA Puanı
10.0 10
4 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Resmi web sitesinden alınmıştır:
"Müzik, kelimelere dökülemeyenleri ve sessiz kalamayanları ifade eder..." Victor Hugo

Mevcut sahnedeki en çok yönlü ve karizmatik oryantal kemancılardan biri olan Hanine, tutkulu sanatı ülke çapında duyulmuş ve benimsenmiş, son derece özverili ve yetenekli bir icracıdır. "Pek çok iyi kemancı var, ancak çok azı müziğe üstün bir şekilde hizmet eden dürüst bir virtüözlük için vücut ruhu ve performansıyla boy ölçüşebilir..."

Baskinta-Lübnan'da doğan Hanine, kariyerine 9 yaşında bir kemancı olarak başladı, motive oldu ve talepkar ama yine de şefkatli babasında kararlı bir rehber buldu. Ailesi sonradan rustik kasaba Dhour Choueir'e taşındı ve burada zanaatını, çamın ve vahşi doğanın enerjisinin uluyan ruhunu parmaklarına üflediği bir beşik setinde daha da geliştirdi, böylece enstrümanı ve sanatçıyı köklerini yansıtan bir güce uyumlu hale getirdi. Çocukken babasının yumurta kabuğu zihnine aşıladığı pek çok dersten biri, sonuç olarak bilgi ve eğitim arayışıydı; bu nedenle, Hanine, bir an bile ara vermeden, alanında vicdansız bir şekilde yüksek öğrenim peşinde koştu, amansızca yeni akademik zirveler aradı ve onlara ulaşmak için kendini harcadı, ta ki Lübnan Üstün Müzik Konservatuarı'ndan bir Diploma ve "License Maitrise en Pedagogie musicale" ile mezun olana kadar. ” Lübnan Üniversitesi'nden.

Sahnedeki her vuruşta ve her harekette vahşi doğanın ruhunu yılmadan kutsamaya çalıştığı için, yetiştirilme tarzının işine nasıl yansıdığını göz ardı etmek pek mümkün değil. Doğa ile çevrili bir şekilde büyüdü ve doğayı seven trend belirleyicilerin büyük çoğunluğunun aksine, ormanlar, çamlar, rüzgarın renkleri ve görünüşte zararsız terra incognita'nın sağlamlığı her zaman onun içsel bileşenleri olmuştur. meydan okuyan kişilik.

Hanine, birkaç yumuşak dokunuştan başka hiçbir şeyle, cızırtılı Latin ateşi ve kalp atışlarını hızlandıran Doğu ritimlerinin efsanevi bir karışımıyla izleyicilerini ruhani, neredeyse hayali enlemlere taşıma becerisini kazandı. Genç kemancı, yalnızca birkaç vuruşla, ses ve ruhun kutsal bir birlikteliği içinde doğu ve batıyı kaynaştırarak, kendi alanındaki başka hiçbir sanatçının izleyicilerine bu kadar zahmetsizce sunamayacağı yeni bir müzik türünün doğmasına yol açar...

Haziran 2014'te Hanine ilk çalışmasını yayınladı. Hanine'in kendisi tarafından yazılan ve bestelenen - işinde ruhunu taşıma ve dinleyicilerine karşı müziğin izin verdiği ölçüde şeffaf olma konusundaki kararlı tasarımı, onun herhangi bir eserinin üzerine inşa edildiği temelleri kimseye emanet etmesini engellediği için - “Nostalji” geçmiş günlere duyulan duygusal özlemdir. Nostalji "eve dönüş", geçmiş günlere bir dalga sürmek için meditatif, hüzünlü bir özlem ... "Hanine" için ilk adının tanımı, Nostalji için arapçadan başka bir şey değil.

Sanatçı Hanine'nin ve sanatçının arkasındaki kadının özünü özetlemek gerekirse, dağın hafif bir esintiye dönüşebilen rüzgarının uğultusunu, çam gövdelerinin engebeliliğini, her ağacın yükseldiği ama yine de yakın kaldığı yükseklikler ve yetiştiği toprağın yumuşaklığı…
Resmi web sitesinden alınmıştır: "Müzik, kelimelere dökülemeyenleri ve sessiz kalamayanları ifade eder..." Victor Hugo Mevcut sahnedeki en çok yönlü ve karizmatik oryantal kemancılardan biri olan Hanine, tutkulu sanatı ülke çapında duyulmuş ve benimsenmiş, son derece özverili ve yetenekli bir icracıdır. "Pek çok ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
Arapça (العَرَبِيَّة)
Orijinal Başlık
حنين العلام
Yayınlanma Tarihi
02 Temmuz 2013
Kanal Kategorisi
Müzik
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close