Tüm Reklamları Kapat
Ford Motor Company
Fragmanı İzle

Ford Motor Company

@ford
Youtube Kanalı
2005
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Ford Motor Company (genellikle Ford olarak bilinir), ABD'nin Michigan eyaletinde bulunan Dearborn'da merkezi bulunan çok uluslu bir otomobil üreticisidir. Henry Ford tarafından 16 Haziran 1903'te kuruldu. Şirket, Ford markası altında otomobil ve ticari araçlar, Lincoln lüks markası altında lüks araçlar satmaktadır. Ford ayrıca Brezilya'nın SUV üreticisi Troller, Birleşik Krallık'ın Aston Martin'inde %8, Çin'in Jiangling Motors'unda 2 hisseye sahiptir. Ayrıca, Çin'de (Changan Ford), Tayvan'da (Ford Lio Ho), Tayland'da (AutoAlliance Tayland) ve Türkiye'de (Ford Otosan) ortak girişimleri bulunmaktadır. Şirket, New York Menkul Kıymetler Borsası'nda listelenmektedir ve Ford ailesi tarafından kontrol edilmektedir; azınlık hissesine sahiptirler ancak oy kullanma gücünün çoğunluğuna sahiptirler.

Ford, hareketli montaj hatları ile tanımlanan detaylı olarak mühendislikle tasarlanmış üretim dizilerini kullanarak otomobillerin büyük ölçekli imalatı ve endüstriyel bir işgücünün büyük ölçekli yönetimi için yöntemler tanıttı. 1914'te bu yöntemler dünya çapında Fordizm olarak biliniyordu. Ford'un eski İngiliz yan kuruluşları Jaguar ve Land Rover, sırasıyla 1989'da ve 2000'de satın alındı ve Mart 2008'de Hint otomobil üreticisi Tata Motors'a satıldı. Ford, 1999'dan 2010'a kadar İsveç otomobil üreticisi Volvo'ya sahipti. 2011'de, ABD, Kanada, Meksika ve Orta Doğu'da giriş seviyesi lüks araçlar pazarladığı Mercury markasını kaldırdı.

Ford, 2015 araç üretimine dayanarak dünyanın beşinci büyük otomobil üreticisi (Toyota, Volkswagen, Hyundai ve General Motors'un arkasında) ve ikinci büyük ABD merkezli otomobil üreticisidir (General Motors'un arkasında). 2010 sonunda, Ford, Avrupa'nın beşinci büyük otomobil üreticisiydi. Şirket, 1956'da halka açıldı, ancak Ford ailesi özel B sınıfı hisseler aracılığıyla oy kullanma haklarının @'ını hala elinde tutuyor. 2007-2008 mali krizi sırasında diğer iki büyük ABD otomobil üreticisinin aksine federal hükümet tarafından kurtarılmak zorunda kalmayan şirket mali açıdan zorluklar


YouTube kanalı açıklaması:
Ford Motor Şirketi'nin resmi YouTube kanalına hoş geldiniz. Haftalık videolarımıza abone olarak, araçlarımızı, yeniliklerimizi ve sizi daha ileri gitmeye teşvik eden hikayelerimizi görüntüleyebilirsiniz. Videolarımız sizin eğlenceniz için burada ve tüm videolarımız için paylaşım ve gömme bağlantılarını kullanabilirsiniz, ancak videolar Ford Motor Şirketi'nin mülkiyetindedir. Ford Motor Şirketi'nin yazılı izni olmadan hiçbir videoyu indirip yeniden yüklemenize izin verilmez.
Ford Motor Company (genellikle Ford olarak bilinir), ABD'nin Michigan eyaletinde bulunan Dearborn'da merkezi bulunan çok uluslu bir otomobil üreticisidir. Henry Ford tarafından 16 Haziran 1903'te kuruldu. Şirket, Ford markası altında otomobil ve ticari araçlar, Lincoln lüks markası altında lüks araçlar satmaktadır. Ford ayrıca Brezilya'nın SUV üret ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
02 Kasım 2005
Kanal Kategorisi
Otomobiller ve Araçlar
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close