Tüm Reklamları Kapat
First Life
Fragmanı İzle

First Life

Belgesel
2010
EA Puanı
10.0 10
4 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
First Life, David Attenborough tarafından yazılan ve sunulan 2010 İngiliz doğa belgesel serisidir. Ayrıca David Attenborough'un İlk Yaşamı (İngiltere) ve First Life with David Attenborough (ABD) genişletilmiş başlıklarıyla da bilinir. ABD'de ilk kez 24 Ekim 2010'da Discovery Channel'da iki saatlik özel bir program olarak yayınlandı. Birleşik Krallık'ta ise, BBC Two'da 5 Kasım 2010'da iki bölümlük bir dizi olarak yayınlandı. First Life, Attenborough'un Dünya'da yaşamın kökeni konusunu ele almasını sağlar. En eski fosillerden gelen kanıtları araştırır ve karmaşık hayvanların ilk olarak yaklaşık 540 milyon yıl önce, Kambrıyen Patlaması olarak bilinen bir olay sırasında okyanuslarda göründüğünü gösterir. Daha da önceki bir dönem olan Edikara biyotasından çok hücreli organizmaların izlenen iz fosilleri de incelenir. Attenborough, Kanada, Fas ve Avustralya'ya seyahat ederek, fosil keşiflerini ve yaşayan türlerdeki en yakın eşlerini kullanarak o zamanlar hayatın nasıl olabileceğini ortaya çıkarır. Yok olmuş yaşam formlarını yeniden yapılandırmak ve canlandırmak için görsel efektler ve bilgisayar animasyonu kullanılır. First Life'ın çekimleri sırasında Attenborough'un yolculuğunu konu alan belgesel film, Attenborough's Journey, 24 Ekim 2010'da BBC Two'da yayınlandı. Attenborough tarafından önsöz yazılmış, Matt Kaplan tarafından yazılan bir sert kapaklı kitap da diziye eşlik etmek için Eylül 2010'da yayınlandı.
First Life, David Attenborough tarafından yazılan ve sunulan 2010 İngiliz doğa belgesel serisidir. Ayrıca David Attenborough'un İlk Yaşamı (İngiltere) ve First Life with David Attenborough (ABD) genişletilmiş başlıklarıyla da bilinir. ABD'de ilk kez 24 Ekim 2010'da Discovery Channel'da iki saatlik özel bir program olarak yayınlandı. Birleşik Krallı ... Daha fazla göster
Oyuncu
David Attenborough Richard Fortey Hazel Barton Tümü
Yönetmen
Martin Williams
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
05 Kasım 2010
Bölüm Süresi
Ortalama 59 dakika
Bölüm Sayısı
2
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close