Tüm Reklamları Kapat
Charles Darwin ve Yaşam Ağacı

Charles Darwin ve Yaşam Ağacı (Charles Darwin and the Tree of Life)

Belgesel
2009
EA Puanı
10.0 10
3 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
David Attenborough, Charles Darwin'ın tartışmalı evrim teorisini doğal seleksiyon ile keşfediyor.Charles Darwin ve Yaşam Ağacı, Darwin'in doğumunun bicentenary kutlamaları için BBC tarafından üretilen, Charles Darwin'in devrim niteliğindeki doğal seçilim teorisini anlatan 2009 televizyon belgeselidir. Bu belgesel, BBC Darwin Sezonunun bir parçasıdır. Sunucu David Attenborough, Darwin'in hayvanlar ve bitkiler üzerindeki gözlemleri ve evcilleştirilmiş halleriyle doğadaki yerlerini ziyaret ederek, teorinin Darwin tarafından nasıl geliştirildiğini anlatır. Bu yerler arasında Down House, Cambridge Üniversitesi ve Doğa Tarihi Müzesi yer almaktadır. Belgeselde, Attenborough'un BBC için yaptığı birçok doğa belgeselindeki arşiv görüntüleri de kullanılmıştır. Darwin'in teorininin gelişimi ve insanların kendilerini nasıl gördükleri konusundaki devrimci etkisi de incelenmiştir. İnsanlar, Kutsal Kitap'ta söylendiği gibi hayvanların üzerinde egemenlik sahibi değil, doğal dünya'nın bir parçası ve Dünya'daki tüm yaşamı kontrol eden aynı güçlere tabi olarak görülmüştür.
David Attenborough, Charles Darwin'ın tartışmalı evrim teorisini doğal seleksiyon ile keşfediyor. Charles Darwin ve Yaşam Ağacı, Darwin'in doğumunun bicentenary kutlamaları için BBC tarafından üretilen, Charles Darwin'in devrim niteliğindeki doğal seçilim teorisini anlatan 2009 televizyon belgeselidir. Bu belgesel, BB ... Daha fazla göster
Oyuncu
David Attenborough
Yönetmen
David Attenborough
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Orijinal Başlık
Charles Darwin and the Tree of Life
Yayınlanma Tarihi
01 Şubat 2009
Bölüm Süresi
59 dakika
Bölüm Sayısı
1
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close