Tüm Reklamları Kapat
Fiat
Fragmanı İzle

Fiat

@Fiat
Youtube Kanalı
2009
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Fiat Automobiles S.p.A. başlangıçta FIAT olarak bilinen, İtalyan otomobil üreticisi, önceden Fiat Chrysler Automobiles'ın bir parçası olan ve 2021'den bu yana Stellantis'in İtalyan bölümü aracılığıyla bir iştiraki olan bir şirkettir. Fiat Automobiles, otomobil işini yeniden yapılandırdığında Ocak 2007'de oluşturuldu ve kökeni 1899'da ilk Fiat otomobili, Fiat 4 HP'nin üretilmesine kadar uzanır.

Fiat Automobiles, İtalya'daki en büyük otomobil üreticisidir. Yüzyılı aşkın tarihinde, 1980'lerin sonundaki otomotiv endüstrisi krizine kadar 20 yıldan fazla bir süre boyunca General Motors ve Ford'un ardından dünyanın üçüncü büyük otomobil üreticisi ve Avrupa'nın en büyük otomobil üreticisi olarak kalmıştır. 2013 yılında, Fiat S.p.A., üretilen hacimlere göre Avrupa'nın ikinci büyük otomobil üreticisi ve dünyanın yedincisiydi, FCA ise dünyanın sekizinci büyük otomobil üreticisiydi.

1970'te, Fiat Automobiles İtalya'da 1,4 milyon araçla üretim en yüksek seviyesine ulaştığında, ülkede 100.000'den fazla kişi istihdam ediyordu. 2002 yılına gelindiğinde, altı fabrikada 1 milyondan fazla araç üretti ve ülke şirketin gelirinin üçte birinden fazlasını oluşturdu. Fiat ayrıca demiryolu motorları, askeri araçlar, çiftlik traktörleri, uçaklar ve Fiat–Revelli Modello 1914 gibi silahlar da üretti.

Fiat marka araçlar dünya çapında birkaç farklı yerde üretilmektedir. İtalya dışında, en büyük üretim ülkesi Brezilya'dır, burada Fiat markası uzun yıllar pazar lideri olmuştur. Grup ayrıca Arjantin, Polonya ve Meksika'da fabrikalara sahiptir (burada Fiat marka araçlar, Stellantis North America tarafından işletilen ve sahip olduğu tesislerde ABD, Brezilya, İtalya ve diğer pazarlara ihraç edilmek üzere üretilmektedir) ve ürünlerinin lisanslı üretimine diğer ülkelerde de sahiptir.

YouTube kanalı açıklaması:
Fiat YouTube resmi küresel kanalı: Bu, Fiat'ın resmi videolarını görebileceğiniz, fikirlerinizi ifade edebileceğiniz ve bilgi edinebileceğiniz, sorular sorabileceğiniz ve modellerimize olan tutkunuzu paylaşabileceğiniz yerdir.
Fiat Automobiles S.p.A. başlangıçta FIAT olarak bilinen, İtalyan otomobil üreticisi, önceden Fiat Chrysler Automobiles'ın bir parçası olan ve 2021'den bu yana Stellantis'in İtalyan bölümü aracılığıyla bir iştiraki olan bir şirkettir. Fiat Automobiles, otomobil işini yeniden yapılandırdığında Ocak 2007'de oluşturuldu ve kökeni 1899'da ilk Fiat otomo ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
20 Mart 2009
Kanal Kategorisi
Otomobiller ve Araçlar
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close