Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Kitap
2010

Çöplük (Trash)

Yazar: Andy Mulligan
Tüm Reklamları Kapat

Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi

Sayfa Sayısı 223
Boyutları 135 x 195 cm
Cilt Ciltsiz
Özet
Raphael, Gordo adındaki bir arkadaşıyla çöpleri toplarken çöplerin arasında bir çanta bulurlar. İçinde anahtarlık, kimlik ve bazı resimler çıkar. Bir de şehir haritası çıkar. Aynı gün talihli ve talihsiz polisler de çöplükte çanta aramaya başlarlar. Çantayı bulmak için çantayı bulana para ödülü verilecek diye polisler mahallede seferberlik başlatmıştır.

Bunu duyan çocuklar çantayı vermemeye karar verirler. Çocuklar ödülün daha da arttırılması için bir fırsat kollamak isterler. Bu nedenle çantayı saklamaya karar verirler. Çantayı saklamak için bir arkadaşlarından yardım isterler. Sıçan isimli arkadaşları da bir çöplükte yaşamaktadır. Ondan şüphelenmeyeceklerini sanırlar. Sıçan anahtardan haberdar olunca çanta sahibini kendileri aramaya karar verir. Çünkü sıçan çok şey bilmektedir. Böylece birçok şehir dolaşacakları bir serüven başlamış olur.

Ana karakterler Raphael, Gordo ve Sıçan etrafında gelişen olaylar şehir maceraları ile farklı boyutlara taşınmakta ve olaylar akıcı bir şekilde gerçekleşmektedir. Sosyal hizmet sorumlusu ve rahipler de ortaya çıkmakta ve olayın seyrini değiştirmektedir. Bu şekilde birçok üçüncü dünya ülkesinin çöplükleri gündeme gelir. Sosyal adalet duygu ve düşüncesi işlenmeye başlar. Böylece kitap amacına ulaşmış olur. Sosyal adaletten ve eşitlikten bahseden bir roman olarak herkes tarafından okunmaktadır.
Raphael, Gordo adındaki bir arkadaşıyla çöpleri toplarken çöplerin arasında bir çanta bulurlar. İçinde anahtarlık, kimlik ve bazı resimler çıkar. Bir de şehir haritası çıkar. Aynı gün talihli ve talihsiz polisler de çöplükte çanta aramaya başlarlar. Çantayı bulmak için çantayı bulana para ödülü verilecek diye polisler mahallede seferberlik başlatmı ... Daha fazla göster

Kişiler

Bu Eseri Raporla
Melih Dinçer Bulut Eseri Ekleyen
2
Tavsiye Yaz
Tavsiyeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla Tavsiye Göster
Çöplük
2
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close