Tüm Reklamları Kapat
Camille et Julie Berthollet
Fragmanı İzle

Camille et Julie Berthollet

Youtube Kanalı
2012
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
1999 doğumlu Fransız-İsviçreli müzisyen Camille Berthollet, çello çalışmalarına dört yaşında Rhône-Alpes'deki Annecy kasabasında başladı ve on yaşında Cenevre Konservatuarı 'Musimax' programına girdi. On iki yaşında, Augustin Lefebvre'nin sınıfında Lyon Konservatuarı'na kabul edildi ve 2013'te müzik diploması final sınavı için jürinin oybirliğiyle tebrikleriyle onur aldı.

Aynı yıl Cenevre Müzik Üniversitesi'nde François Guye'nin sınıfında lisans derecesine kabul edildi. Camille, on yaşından itibaren Aix-les-Bains ve Paris'teki Vattelot-Rampal Yarışmasında defalarca Birincilik Ödülü'ne layık görüldü. 2010, 2012 ve 2014'te İsviçre Gençlik Müzik Yarışması'nın Birincilik Ödülü'nü kazandı ve Aralık 2012'de Paris'teki Popper Yarışması'nın Birincilik Ödülü'nü aldı. Mayıs 2013'te Beauvais Çello Festivali'nin orkestrasında yer aldı.

Camille, aralarında Philippe Muller, Frans Helmerson, Gustav Rivinius, Leonid Gorokhov, Susan Moses, Denis Severin, Marcio Carneiro ve Tokyo String Quartet'in de bulunduğu öğretmenlerle prestijli ustalık sınıflarında yer aldı.

Camille, sekiz yaşından itibaren çellonun yanı sıra Cenevre'de Hong Anh Shapiro ile keman dersleri aldı. Bu çalışmalar, Mimi Zweig'in Bloomington, Indiana Üniversitesi'ndeki (2011'de Konçerto Yarışması'nı kazandığı) Jacobs School of Music'teki kurslarının yanı sıra İsviçre'deki Zakhar Bron School of Music'teki ve Viyana'daki kurslarıyla daha da zenginleştirildi. Amadeus Okulu.

2012'de Paris'te düzenlenen Tournoi International de Musique (TIM) yarışmasında ödül aldı. Ağustos 2013'te New York'ta düzenlenen prestijli Mary Smart uluslararası yarışmasında on altı yaş altı kategorisinde 2.lik ödülüne, 2014 yılında Talents for Europe yarışmasında onyedi yaş altı kategorisinde 1.lik ödülüne layık görüldü. Avrupa, Asya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde Stradivarius ve del Gesù kemanları üzerinde performans sergiledi.

Camille, ablası Julie ile birlikte çeşitli ikili kombinasyonlarda (keman / çello, iki keman, çello / viyola, keman / viyola) sıklıkla görünür. 2011, 2013 ve 2015 yıllarında Schweizerischer Jugendmusikwettbewerb yarışmasında (SJMW) Özel Mansiyon ile Birincilik Ödülü de dahil olmak üzere ikili ödüller kazandılar. Aynı zamanda Tournoi International de Musique Competition finallerine katılmaya hak kazandılar - şimdiye kadar seçilen en genç ikili. Dörtlüsüyle birlikte, grubun veda turu sırasında Cenevre'deki Tokyo Yaylı Dörtlüsü'nün açılışını yapmak üzere davet edildiler. Kız kardeşler, Ağustos 2013'te New York'taki Summit Müzik Festivali'nde ve New York'taki 1 numaralı klasik radyo istasyonu WQXR'de çalmaya davet edildiler. Friedl Wald Vakfı'ndan burs almıştır.

Camille, 2014 yılında, 15 yaşındayken, yapımcılığını Shine France'ın üstlendiği, France 2'de yayınlanan ve 4,5 milyon kişi tarafından izlenen genç yetenek yarışması Prodiges'in (Prodigies) ilk baskısında galip ilan edildiğinde Fransa'da ve yurt dışında ün kazandı. izleyiciler O zamandan beri Warner Classics'e özel bir sanatçı olarak imza attı ve plak şirketi prömiyer kaydını Ekim 2015'te yayınladı. Prodiges (Prodigies) adlı albümde ona kız kardeşi piyanist Guillaume Vincent ve Auvergne Orkestrası eşlik ediyor. Gautier Capuçon özel konuk olarak.
1999 doğumlu Fransız-İsviçreli müzisyen Camille Berthollet, çello çalışmalarına dört yaşında Rhône-Alpes'deki Annecy kasabasında başladı ve on yaşında Cenevre Konservatuarı 'Musimax' programına girdi. On iki yaşında, Augustin Lefebvre'nin sınıfında Lyon Konservatuarı'na kabul edildi ve 2013'te müzik diploması final sınavı için jürinin oybirliğiyle ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
Fransızca (français)
Yayınlanma Tarihi
25 Aralık 2012
Kanal Kategorisi
Müzik
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close