Eser Ekle İnceleme Ekle
Alıntı & Aforizma Ekle
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Augustin Hadelich
Fragmanı İzle

Augustin Hadelich

@AugustinHadelichViolin
Youtube Kanalı
2007
EA Puanı
10.0 10
5 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Augustin Hadelich (4 Nisan 1984 doğumlu), İtalyan-Alman-Amerikalı Grammy ödüllü bir klasik kemancı.

Biyografi (Web Sitesinden Alınmıştır):
Augustin Hadelich, zamanımızın büyük kemancılarından biridir. Fenomenal tekniği, içgörülü ve ikna edici yorumları ve büyüleyici tonu ile bilinir ve dünya çapında yoğun bir şekilde tur yapar. Tüm büyük Amerikan orkestraları ile Berliner Philharmoniker, Concertgebouworkest, Orchestre National de France, London Philharmonic Orchestra, Seoul Philharmonic Orchestra, NHK Symphony Orchestra Tokyo ve diğerleri gibi orkestralarla performans sergilemiştir.

Augustin Hadelich’in 2022/23 sezonundaki taahhütleri arasında Boston Symphony Orchestra, The Philadelphia Orchestra ve Atlanta, Baltimore, Cincinnati, Detroit, Houston, Pittsburgh, Seattle ve Toronto senfoni orkestraları ile konserler yer alır. Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin, Wiener Symphoniker, London Philharmonic Orchestra, Antwerp Symphony Orchestra, Danish National Symphony Orchestra, São Paulo Symphony ve Sydney Symphony Orchestra ile performans sergiler. Bu sezon WDR Sinfonieorchester Köln’ün Sanatçısı olarak Augustin Hadelich sezonu Londra, Hamburg, Amsterdam ve Bonn’a yaz festivali turuna katılarak orkestraya katıldı ve Aspen, Lucerne ve Salzburg’daki diğer festival görünümlerine ek olarak. NDR Elbphilharmonie Orkestrası’na Hamburg’daki İlişkili Sanatçısı olarak geri döner ve Bergen Filarmoni Orkestrası ve Orchestre symphonique de Montréal ile turda performans sergiler. Haziran 2023’te Güney Kore’ye bir konser turuna katılmak için Lucerne Senfoni Orkestrasına katılacak.

Augustin Hadelich 2016 GRAMMY Ödülü kazananıdır - “En İyi Klasik Enstrümantal Solo” - Seattle Symphony and Ludovic Morlot (Seattle Symphony MEDIA) ile Dutilleux’nun Keman Konçertosu L’Arbre des songes kaydı için. Warner Classics Sanatçısı olan en son yayını “Recuerdos”, Sarasate, Tarrega, Prokofiev ve Britten’in eserlerini içeren İspanya temalı bir albümdür. WDR Sinfonieorchester Köln ve Cristian Măcelaru ile birlikte. Bach’ın Sonatları ve Partitaları hakkında 2021 GRAMMY adaylığı hakkında yazarken Süddeutsche Zeitung - Almanya’nın en prestijli gazetelerinden biri - cesurca şöyle dedi: “Augustin Hadelich dünyanın en heyecan verici kemancılarından biridir. Bu albüm tam bir başarıdır.” Warner Classics için diğer albümler arasında Paganini’nin 24 Caprices (2018); Norveç Radyo Orkestrası Miguel Harth-Bedoya yönetiminde Brahms ve Ligeti keman konçertoları (2019); ve Jakub Hrůša tarafından yönetilen Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks ile Dvořák Keman Konçertosunu içeren GRAMMY adaylığı olan “Bohemian Tales” (2020) yer alır.

Augustin Hadelich şimdi Amerikan ve Alman vatandaşıdır. Alman ebeveynlerine İtalya’da doğdu. New York’taki Juilliard School’da Joel Smirnoff ile çalıştı. 2006 yılında Indianapolis’teki Uluslararası Keman Yarışması’nı kazandığında önemli bir kariyer atılımı yaptı. Diğer ödülleri arasında Avery Fisher Kariyer Bursu (2009); Birleşik Krallık’ta Borletti-Buitoni Trust Bursu (2011); Birleşik Krallık’taki Exeter Üniversitesi’nden fahri doktora (2017); ve etkili dergi “Musical America” tarafından “Yılın Enstrümantalisti” olarak seçilmesi (2018) yer alır.

Augustin Hadelich Yale Üniversitesi’nde Yale School of Music’te keman öğretim kadrosundadır. Giuseppe Guarneri del Gesù tarafından 1744 yılında yapılan keman çalar; “Leduc, ex Szeryng” olarak bilinir; Tarisio Trust’tan ödünç alınmıştır.


YouTube Kanalı Açıklaması:
2007'den beri kemancı Augustin Hadelich'in resmi YouTube kanalına hoş geldiniz!
Augustin Hadelich (4 Nisan 1984 doğumlu), İtalyan-Alman-Amerikalı Grammy ödüllü bir klasik kemancı. Biyografi (Web Sitesinden Alınmıştır): Augustin Hadelich, zamanımızın büyük kemancılarından biridir. Fenomenal tekniği, içgörülü ve ikna edici yorumları ve büyüleyici tonu ile bilinir ve dünya çapında yoğun bir şekilde tur yapar ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İtalyanca (italiano)
Yayınlanma Tarihi
15 Ağustos 2007
Kanal Kategorisi
Müzik
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Kafana takılan neler var?
Gündem
Bağlantı
Ekle
Soru Sor
Stiller
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close