Tüm Reklamları Kapat
Audi
Fragmanı İzle

Audi

@Audi
Youtube Kanalı
2018
EA Puanı
10.0 10
3 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Audi AG, lüks araçların üretildiği Alman bir otomobil üreticisidir ve merkezi Bavyera, Ingolstadt'ta bulunur. Ana şirketi olan Volkswagen Group'un yan kuruluşu olarak, Audi dünya genelinde dokuz üretim tesisi bulunmaktadır.

Şirketin kökenleri karmaşıktır ve mühendis August Horch (1868-1951) tarafından kurulan Horch ve Audiwerke ile başlayan ilk girişimlere; ve DKW ve Wanderer adlı iki diğer üreticiye kadar uzanır. Bu durum, 1932'de Auto Union'un kurulmasına yol açtı. Modern Audi dönemi, Auto Union'un Daimler-Benz'den Volkswagen tarafından satın alınmasıyla 1960'larda başladı. Audi F103 serisinin 1965'te tanıtılmasıyla Audi markasının yeniden başlatılmasından sonra, Volkswagen Auto Union'u 1969'da NSU Motorenwerke ile birleştirerek şirketin bugünkü şeklini oluşturdu.

Şirket adı, kurucu August Horch'un soyadının Latin çevirisine dayanmaktadır. Horch, "dinle" anlamına gelir ve Latincede audi'ye dönüşür. Audi logosunun dört halkası, Audi'nin öncüsü olan Auto Union'u oluşturmak için bir araya gelen dört araba şirketini temsil eder. Audi'nin sloganı, "Teknoloji ile Öncü Olmak" anlamına gelen "Vorsprung durch Technik" tir. Audi, Alman markalar BMW ve Mercedes-Benz ile birlikte dünyanın en çok satan lüks otomobil markalarından biridir.


YouTube kanalı açıklaması:
Resmi Audi YouTube Kanalı.

Baştan beri, ileri teknoloji Audi DNA'sının tam kalbinde yer almaktadır. Uygulamada, bu, her geçen gün değişen otomotiv zorluklarına yeni ve daha iyi çözümler bulmak anlamına gelir. Eşit derecede önemli olan şey, gezegenimiz üzerindeki etkimiz hakkında farkında olmak için kolektif sorumluluğumuzdur. Geçmiş çabaların derslerini geleceğe yönelik görüşler sağlamak için kullanıyoruz. Bu ilerleme, ve Audi'nin yaptığı her şey için temel unsurdur.

Audi.
Vorsprung durch Technik.
Audi AG, lüks araçların üretildiği Alman bir otomobil üreticisidir ve merkezi Bavyera, Ingolstadt'ta bulunur. Ana şirketi olan Volkswagen Group'un yan kuruluşu olarak, Audi dünya genelinde dokuz üretim tesisi bulunmaktadır. Şirketin kökenleri karmaşıktır ve mühendis August Horch (1868-1951) tarafından kurulan Horch ve Audiwerke ile b ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
Almanca (Deutsch)
Yayınlanma Tarihi
17 Nisan 2018
Kanal Kategorisi
Otomobiller ve Araçlar
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close