Tüm Reklamları Kapat
Aston Martin
Fragmanı İzle

Aston Martin

@astonmartin
Youtube Kanalı
2005
EA Puanı
Puanlanmadı
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Aston Martin Lagonda Global Holdings PLC, İngiliz lüks spor arabaları ve grand tourer'ların üreticisidir. Öncülü Lionel Martin ve Robert Bamford tarafından 1913 yılında kurulmuştur. David Brown'un 1947'den itibaren yönetimi altında, 1950'ler ve 1960'larında pahalı grand tourer arabalarıyla ve James Bond karakterinin 1964 yapımı Goldfinger filminde bir DB5 modeli kullanmasıyla ilişkilendirildi. Spor arabaları İngiliz kültürel bir ikon olarak kabul edilir. Aston Martin, 1982'den beri III. Charles'a araba tedarikçisi olarak Kraliyet Garantisine sahiptir ve 53 ülkede 160'ın üzerinde araba bayisi vardır, böylece küresel bir otomobil markası haline gelir. Şirket, Londra Borsası'nda işlem görür ve FTSE 250 Endeksi'nin bir bileşenidir. 2003 yılında Uluslararası Ticarete Olağanüstü Katkılarından dolayı Kraliçe Ödülü'nü aldı. Şirket tarihi boyunca yedi iflası başarıyla atlatmıştır.

Spor arabaları ve grand tourer'larının merkezi ve ana üretimi, İngiltere'nin Warwickshire kentindeki, Jaguar Land Rover Gaydon Merkezi'ne bitişik olan RAF Gaydon'un eski yerinde bulunan 22 hektarlık bir tesis olan Gaydon'da gerçekleştirilir. Newport Pagnell, Buckinghamshire'daki 3.6 dönümlük eski tesis, Aston Martin Works klasik araba bölümünün mevcut evi olup, miras satışları, servis, yedek parça ve restorasyon faaliyetlerine odaklanır. Galler'deki St Athan'daki 36 hektarlık (90 dönüm) fabrika, MOD St Athan'dan üç dönüştürülmüş "süper-hangar" içerir ve Aston Martin'in ilk SUV modeli olan DBX'in üretim yeri olarak hizmet verir. Aston Martin, 2025 yılına kadar Gaydon ve St Athan fabrikalarında elektrikli araçlar üretmeyi planlıyor.

Formula 1 takımı Silverstone'da yer alır ve yeni bir 37.000 metrekarelik fabrikanın 2023'te faaliyete geçmesi planlanmaktadır. Fabrika, üç birbirine bağlı bina içerir ve Silverstone pistinin tam karşısında 40 dönümlük bir arazide bulunur. Aston Martin markası, çoğunlukla lisanslama yoluyla, bir denizaltı, gayrimenkul geliştirme ve uçak gibi diğer ürünlerde de giderek daha fazla kullanılmaktadır.


YouTube kanalı açıklaması:
Aston Martin'in resmi YouTube kanalı. Yoğunluk. 110 yılda yapıldı. #AstonMartin110 #INTENSITYDRIVEN
Aston Martin Lagonda Global Holdings PLC, İngiliz lüks spor arabaları ve grand tourer'ların üreticisidir. Öncülü Lionel Martin ve Robert Bamford tarafından 1913 yılında kurulmuştur. David Brown'un 1947'den itibaren yönetimi altında, 1950'ler ve 1960'larında pahalı grand tourer arabalarıyla ve James Bond karakterinin 1964 yapımı Goldfinger filminde ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
03 Kasım 2005
Kanal Kategorisi
Otomobiller ve Araçlar
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close