Tüm Reklamları Kapat
Artificial Intelligence

Artificial Intelligence

A Guide to Intelligent Systems
Kitap
2005
EA Puanı
8.4 10
5 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Negnevitsky öğrencilere bilgi tabanlı sistemler, sinir ağları, bulanık sistemler, evrimsel hesaplama ve akıllı ajanlar gibi tekniklerden yararlanarak akıllı sistemlerin nasıl kurulacağını göstermektedir. Bu tekniklerin arkasındaki ilkeler, karmaşık matematiğe başvurmadan, çeşitli tekniklerin nasıl uygulandığını, ne zaman yararlı olduklarını ve ne zaman olmadıklarını göstererek açıklanmaktadır. Belirli bir programlama dili varsayılmamaktadır ve kitap kendisini mevcut yazılım araçlarından herhangi birine bağlamamaktadır. Bununla birlikte, mevcut araçlar ve kullanımları açıklanmış ve Java'da program örnekleri verilmiştir.

Ön bilgi varsayımının olmaması, bu kitabı yapay zeka veya akıllı sistem tasarımına giriş dersleri için ideal hale getirirken, güncel kapsam, daha ileri düzeydeki öğrencilerin, özellikle akıllı ajanlar ve bilgi keşfi alanındaki en son teknikleri keşfederek fayda sağlayacağı anlamına gelir.
Negnevitsky öğrencilere bilgi tabanlı sistemler, sinir ağları, bulanık sistemler, evrimsel hesaplama ve akıllı ajanlar gibi tekniklerden yararlanarak akıllı sistemlerin nasıl kurulacağını göstermektedir. Bu tekniklerin arkasındaki ilkeler, karmaşık matematiğe başvurmadan, çeşitli tekniklerin nasıl uygulandığını, ne zaman yararlı olduklarını ve ne z ... Daha fazla göster
Yazar
Michael Negnevitsky
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 2005
Yayınevi
Pearson
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 479
ISBN-10 1408225743
ISBN-13 9781408225745
Boyutları 15,88 x 23,5 cm
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Dr. Michael Negnevitsky, Avustralya'daki Tazmanya Üniversitesi'nde Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri alanında profesör olarak görev yapmaktadır. Bu kitap, kendisinin lisans öğrencilerine verdiği derslerden geliştirilmiştir. Elektrik mühendisi olarak eğitim alan Dr. Negnevitsky'nin ilgi alanları arasında yapay zeka ve yumuşak hesaplama yer almaktadır. Araştırmaları, elektrik mühendisliği, süreç kontrolü ve çevre mühendisliğinde akıllı sistemlerin geliştirilmesi ve uygulanmasını içermektedir. Çok sayıda dergi makalesi, buluşlar için dört patent ve iki kitap dahil olmak üzere 300'den fazla araştırma yayınının yazarlığını ve ortak yazarlığını yapmıştır.
Dr. Michael Negnevitsky, Avustralya'daki Tazmanya Üniversitesi'nde Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri alanında profesör olarak görev yapmaktadır. Bu kitap, kendisinin lisans öğrencilerine verdiği derslerden geliştirilmiştir. Elektrik mühendisi olarak eğitim alan Dr. Negnevitsky'nin ilgi alanları arasında yapay zeka ve yumuşak hesaplama y ... Daha fazla göster
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Çağrı Mert Bakırcı
İnceleyen8
34
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Çağrı Mert Bakırcı
@cagrimertbakirci
İnceleme Yaz
Tasviyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close