Tüm Reklamları Kapat
apollosfirebaroque
Fragmanı İzle

apollosfirebaroque

@apollosfirebaroque
Youtube Kanalı
2008
EA Puanı
10.0 10
1 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Web sitesinden alınmıştır:
Müziğin, iyileştirmenin ve güneşin klasik tanrısı Apollo'ya adanmış olan Apollo's Fire, bir GRAMMY® ödülü sahibi topluluktur. Dönem çalgılarıyla çalan orkestra, ödüllü klavsen virtüözü ve şefi Jeannette Sorrell tarafından kurulmuştur. Barok ideale bağlı kalarak, müziğin dinleyicilerde farklı duygular uyandırması gerektiğine inanan Apollo's Fire, tutkuyla geçmişin müziğini bugünkü izleyiciler için canlandırır. Apollo's Fire müzisyenleri, Sorrell'in dramatik sanata ve retoriğe olan tutkusunu paylaşan yaratıcı sanatçılardır.

Avrupa ve Birleşik Krallık'ta, Apollo's Fire, BBC Proms konserlerinde, Aldeburgh Festivali'nde (İngiltere), Madrid Kraliyet Tiyatrosu'nda ve Bordeaux Grand Théàtre de l'Opéra'da dolu dolu konserler vermiştir. Ayrıca İrlanda Ulusal Konser Salonu (Dublin) ve İrlanda Ulusal Opera Evi (Wexford) gibi yerlerde ve Fransa, İtalya, Avusturya ve Portekiz'deki mekanlarda da konserler vermiştir. Topluluk, Avrupa genelinde birçok canlı radyo yayınına imza atmıştır. AF'nin 2014 Londra konseri, DAILY TELEGRAPH tarafından "2014'ün En İyi 5 Klasik Konseri"nden biri seçilmiş, eleştirmeni "Avrupalı şıklığı Amerikan girişimciliğiyle birleştiren bir müzikal süperlik... bir akşam" diye yazmıştır. 2023'te Apollo's Fire, Heidelberg Bahar Festivali'nde (Almanya) debut yapacak ve Londra ve Aldeburgh'a geri dönecek.

Kuzey Amerika turnesi, Carnegie Hall (2018 ve 2022), Tanglewood Festival (2015, 2017 ve 2021), Ravinia Festival (2017, 2018 ve 2021), NY Metropolitan Sanat Müzesi (sayısız kez), Boston Erken Müzik Festivali serisi, Kongre Kütüphanesi, Aspen Müzik Festivali, Caramoor Festivali ve Toronto, Los Angeles ve San Francisco'daki büyük mekanları içermektedir. Bu konserlerin çoğu tümüyle satılmıştır. 2021'de Apollo's Singers, Jeannette Sorrell'in yönetiminde New York Filarmoni Orkestrası ile debut yapmış ve övgü dolu eleştiriler almıştır.

Cleveland ve Chicago'daki evinde, Apollo's Fire, yaratıcı programcılığın ulusal düzeyde dikkat çekmesini sağlayan abonelik serisinde sık sık kapalı gişe performansların keyfini çıkarıyor.

YouTube videolarının (toplam) 12 milyondan fazla görüntülenmesiyle Apollo's Fire, dünya çapında internetteki en popüler barok orkestralardan biridir. Topluluk ayrıca 2020'de bir "Dünya Çapında Evde İzle Serisi" başlattı ve abonelik konserlerini dünyanın dört bir yanındaki müşterilerin evlerine taşıdı.

Apollo's Fire, 30 ticari CD çıkardı ve tenor Karim Sulayman ile birlikte Songs of Orpheus albümüyle 2019'da GRAMMY® ödülü kazandı. AF'nin Bach St. John Passion, Vivaldi's Four Seasons ve Monteverdi Vespers kayıtları, Sunday Times of London (2020 ve 2021) ve BBC Magazine (2022) tarafından alanında en iyi olarak seçilmiştir. Topluluğun CD yayınlarından on tanesi klasik Billboard listesinde en çok satanlar haline geldi: Vivaldi'nin Dört Mevsimi (Billboard Classical #2, 2021), Monteverdi Vespers, Bach'ın Brandenburg Konçertoları ve Klavsen Konçertoları, soprano Amanda Forsythe ile Handel aryalarının bir diski “The Power of Love” (Billboard Classical #3, 2015), Songs of Orpheus (Billboard Classical #5, 2018) ve Jeannette Sorrell'in beş çapraz programı: Come to the River – An Early American Gathering (Billboard Classical #9, 2011) ); Sacrum Mysterium - Bir Kelt Noel Vespers (Billboard Classical # 11, 2012); Sugarloaf Dağı - Bir Appalachian Buluşması (Billboard Classical #5, 2015); Sefarad Yolculuğu - İspanyol Yahudilerinin Gezintileri (Billboard World Music Chart #2 ve Billboard Classical #5, 2016); ve Sugarloaf Dağı'nda Noel (Billboard #3, 2018).


YouTube kanalı açıklaması:
Jeannette Sorrell, Müzik Direktörü
Web sitesinden alınmıştır: Müziğin, iyileştirmenin ve güneşin klasik tanrısı Apollo'ya adanmış olan Apollo's Fire, bir GRAMMY® ödülü sahibi topluluktur. Dönem çalgılarıyla çalan orkestra, ödüllü klavsen virtüözü ve şefi Jeannette Sorrell tarafından kurulmuştur. Barok ideale bağlı kalarak, müziğin dinleyicilerde farklı duygular uyandırması ge ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
19 Eylül 2008
Kanal Kategorisi
Müzik
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close