Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Anna Cramling
Fragmanı İzle

Anna Cramling

Youtube Kanalı
2020
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Anna Cramling Bellón (30 Nisan 2002 doğumlu) İspanyol-İsveçli bir satranç oyuncusu, Twitch canlı yayıncısı ve FIDE Kadın FIDE Ustası (WFM) unvanına sahip YouTuber. Mart 2018'de en yüksek FIDE derecesi olan 2175'e sahipti. Cramling, 2016 ve 2022 Satranç Olimpiyatlarının yanı sıra iki Avrupa Takım Satranç Şampiyonasında İsveç'i temsil etti.

Cramling, satranç oynayan bir ailede büyüdü. Annesi İsveçli büyükusta (GM) Pia Cramling ve babası İspanyol büyükusta (GM) Juan Manuel Bellón López'dir. İspanya'da yaşarken üç yaşında satranç oynamaya başladı, ancak daha sonra on bir yaşında ailesiyle birlikte İsveç'e taşındı ve kısa süre sonra federasyonları İspanya'dan İsveç'e çevirdi. 2015'ten 2019'a kadar farklı yaş gruplarında birçok Avrupa Gençler, Dünya Yıldızlar, Dünya Gençler ve Dünya Gençler Satranç Şampiyonasına katıldı. Uluslararası takım yarışmalarında İsveç'i temsil ederken, babası görevdeyken annesiyle aynı takımda oynadı. takım kaptanı olarak

Cramling, 2018'de 15 yaşında Kadın FIDE Ustası (WFM) unvanını kazandı ve aynı yıl en yüksek reytingine ulaştı. 2018'de, o sırada FIDE derecesi 2498 olan İspanyol Uluslararası Ustası (IM) Renier Castellanos Rodriguez'i yendi.

Cramling, 2020'nin başlarında satranç içeriğine odaklanarak yayına başladı. Annesi ve babası ara sıra kanalına konuk oluyor. Yaklaşık bir yıl sonra Cramling, ilk satranç yayıncısı olarak Panda e-spor organizasyonuyla anlaştı.

YouTube kanalı açıklaması:

Yüksek enerjili eğlence ve kahkaha sağlayan satranç oyuncusu, yayıncı ve yorumcu.
Anna Cramling Bellón (30 Nisan 2002 doğumlu) İspanyol-İsveçli bir satranç oyuncusu, Twitch canlı yayıncısı ve FIDE Kadın FIDE Ustası (WFM) unvanına sahip YouTuber. Mart 2018'de en yüksek FIDE derecesi olan 2175'e sahipti. Cramling, 2016 ve 2022 Satranç Olimpiyatlarının yanı sıra iki Avrupa Takım Satranç Şampiyonasında İsveç'i temsil etti. ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İsveççe (svenska)
Yayınlanma Tarihi
16 Şubat 2020
Kanal Kategorisi
Eğlence
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close