Tüm Reklamları Kapat
KAFA TV
Fragmanı İzle

KAFA TV

@kafa
Youtube Kanalı
2016
EA Puanı
9.4 10
49 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
KAFA Dergisi, 2014 yılında Candaş Tolga Işık tarafından, gazeteci ve gazeteci olma hayalleri kuran çalışma arkadaşlarıyla beraber bir Ağustos gününde kuruldu. Çok kısa sürede adını, logosunu tasarlayıp, yazar kadrosunu hayal ettiğimiz bu 32 sayfalık dergi Eylül 2014 ayında, o yıl kaybettiğimiz Beşiktaş’ın efsane başkanı Süleyman Seba kapağıyla hüzünlü ama gururlu bir şekilde raflarda yerini almıştı. O aydan itibaren yazılı basın yolculuğunda emin adımlarla ilerledi. Her ay satış rakamları ikiye üçe katlandı. Daha bir yıl dolmadan Türkiye’nin en çok satan ve okunan dergisi oldu ve yaklaşık sekiz yıldır hâlâ Türkiye'nin en çok satan ve okunan dergisi unvanını koruyor.

KAFA Dergisinin içeriği öykü, deneme, şiir, röportaj ve karikatürlerden oluşuyor. Yazar kadrosu ise Türk edebiyatının çok önemli yazarları, Türk sanat dünyasının kıymetli oyuncuları ve sanatçılarından oluşuyor. Yıllardır koruduğu bu kadroyla okurla arasında önemli bir güven bağı oluştu. Bu bağlamda dergi, hayata dair tavrını “herkes konuşsun, herkes yazsın” olarak koyuyor. Bu zamana kadar dergide Tarkan, Sezen Aksu, Ferhan Şensoy, Müjde Ar, Süheyl Uygur, Adalet Ağaoğlu, Müjdat Gezen, Ertuğrul Özkök, Ataol Behramoğlu, Gülse Birsel, İlber Ortaylı, Sunay Akın, Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz, Teoman gibi isimler yazdı. Ayrıca derginin her ay yazan ana kadrosunu da Sunay Akın, İlber Ortaylı, Nihat Sırdar, Umay Umay, Levent Erden, Metin Uca, İsmail Saymaz, Başar Başaran, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Mahir Ünsal Eriş, Nermin Yıldırım, Aylin Balboa, Akgün Akova, Dilan Bozyel, Bedia Ceylan Güzelce, Cem Güventürk, Gökhan Çınar, Marcus Graf, Yekta Kopan gibi isimler oluşturmakta.

KAFA Dergisi, beş yılın sonunda sadece bir dergi olarak kalmadı. Okurlar ve takipçileri tarafından çok sevilen bir marka hâline geldi. İçinden pek çok marka ve mecra çıkarttı; sosyal medya hesapları 1,5 milyondan fazla takipçiye ulaştı. 2019 yılında Nihat Sırdar, Güçlü Mete ve Candaş Tolga Işık tarafından kurulan Kafa Radyo yayın hayatına başladı. 2020 yılında başkanlığını Kafa Dergisi yazarlarından Gökhan Dağıstanlı'nın yaptığı Kafa1500 Reklam Ajansı, 2021 yılında ise kısa sürede YouTube dünyasının en çok izlenen kanallarından biri hâline gelen Kafa TV kuruldu.

Ayrıca basılı yayında hâlâ üretmeye devam ederken, bünyesine Kafa Çocuk ve Bilim Dergisi, Minik Kafa Dergisi, #tarih dergisi, Sadece Şiir Dergisi, fitbol dergisi gibi dergileri kattı.

Bir popüler kültür ve edebiyat dergisi çıkarmak, üstelik bunu basılı bir şekilde, 80-90’lar dönemi basılı ürünlere selam gönderir mahiyette yapmak, bizce bir başkaldırıydı aslında. Hâlâ öyle... Daha hızlı yaşıyor, daha hızlı tüketiyor, daha hızlı öğrenip, daha hızlı unutabiliyoruz. “KAFA” dergisi 92 sayıdır bu baş döndürücü hızın karşı kıyısında konumlandırıyor kendini ve akıp giden her şeye meydan okuyor. Üstelik koşturmak zorunda olan, bir süre sonra neden böyle koşturduğunu da unutan herkese çok keyifli bir “es” verme imkânı sunuyor.

YouTube kanalı açıklaması:
Bildirimleri açmayı unutma! ☺️👇

Sponsorluk ve iş görüşmeleri için: [email protected]
Öneri ve görüşleriniz için: [email protected]
KAFA Dergisi, 2014 yılında Candaş Tolga Işık tarafından, gazeteci ve gazeteci olma hayalleri kuran çalışma arkadaşlarıyla beraber bir Ağustos gününde kuruldu. Çok kısa sürede adını, logosunu tasarlayıp, yazar kadrosunu hayal ettiğimiz bu 32 sayfalık dergi Eylül 2014 ayında, o yıl kaybettiğimiz Beşiktaş’ın efsane başkanı Süleyman Seba kapağıyla hüzü ... Daha fazla göster
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
11 Ağustos 2016
Kanal Kategorisi
İnsanlar ve Bloglar
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (6)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Ahmet Altuntaş
İnceleyen10
Bilim,Siyaset,Felsefe,Mizah,Tarih,Ekonomi hepsi bu kanalda. Böyle kanalları takip etmek lazım
15
0 Yorum
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
İnceleme
Umut Kuzu
Umut Kuzu
73K UP
İnceleyen10
Celal Şengör'ü sevenler için gayet iyi bir kanal, düzgün insanları ön planda tutuyor gerçekten kaliteli bir iş var, takip etmenizi öneririm.
14
0 Yorum
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
İnceleme
Berkay Arslan
Berkay Arslan
3,136 UP
İnceleyen
Celal Şengör'ün olduğu seri şahane ilerliyor. Dinlenmek ve biraz da tebessüm etmek için Zafer Algöz'ün serisini de izlemenizi öneririm.Kanal genel olarak kaliteli içerikler üretiyor. Takibe almanızı tavsiye ederim.
11
0 Yorum
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
İnceleme
Oğuz Emir
Oğuz Emir
59K UP
İnceleyen10
Felsefe'den mizah'a, mizah'dan siyasete, siyasetten bilime her türlü içeriğin bulunduğu harika bir kanal.
10
0 Yorum
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
İnceleme
Hakan Çakir
Hakan Çakir
9K UP
İnceleyen10
KAFA TV, Türkiye’de yayın yapan bir YouTube kanalıdır. Kanalın içeriği genellikle röportajlar, sokak röportajları ve insan hikayeleri gibi konuları kapsamaktadır. Ayrıca KAFA.TV adında bir web sitesi de bulunmaktadır. Bu site de film ve dizi önerileri, röportajlar ve diğer ilgi çekici içerikler sunmaktadır
8
0 Yorum
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close