Tüm Reklamları Kapat
Amoeba Sisters
Fragmanı İzle

Amoeba Sisters

Youtube Kanalı
2013
EA Puanı
10.0 10
5 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Biz, iki kardeş olarak bilimi mizah ve ilgi çekici bir şekilde anlaşılır kılmak için videolar, GIF'ler, çizgi romanlar ve kaynaklar oluşturarak bilim dünyasını anlaşılır kılmayı amaçlıyoruz. İçeriğimiz lise biyolojisi odaklıdır (Pinky bir önceki lise biyoloji öğretmenidir), ancak bazı içeriklerimizin üniversite düzeyindeki biyoloji dersleri için de yararlı olduğu yorumları alıyoruz. Biyoloji öğrenmek isteyen herkes için buradayız!

Sık sık izleyicilere, 10 dakikalık bir videoda tüm ilginç istisnaları ve detayları kapsayamayacağımızı hatırlatıyoruz. İçeriğe akılda kalıcı görseller eklemeyi seviyoruz, ancak bunlar bilimsel illüstrasyonlar değiller. Yani, azot ve karbon dans etmiyor. İllüstre ettiğimiz hücre ve molekül karikatürleri kesinlikle ölçekli değil. DNA genellikle sağ eline sarılı bir çift sarmal (pekala, istisnalar da var) ve gözleri, yüzü veya şapkası yok.
Biz, iki kardeş olarak bilimi mizah ve ilgi çekici bir şekilde anlaşılır kılmak için videolar, GIF'ler, çizgi romanlar ve kaynaklar oluşturarak bilim dünyasını anlaşılır kılmayı amaçlıyoruz. İçeriğimiz lise biyolojisi odaklıdır (Pinky bir önceki lise biyoloji öğretmenidir), ancak bazı içeriklerimizin üniversite düzeyindeki biyoloji dersleri için de ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
12 Temmuz 2013
Kanal Kategorisi
Eğitim
Kanal Linki
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tanıtım Videosu
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Can Sevilmiş
İnceleyen10
Bu kanal, biyolojik konuları kısa kısa videolarla ele alıyor ve anlatımlarının oldukça net ve anlaşılır olduğunu düşünüyorum. Hazırladıkları animasyonlu anlatım tarzı ise konuların daha kolay pekişmesini sağlıyor. Amoeba Sisters, favori biyoloji kanallarım arasında yer alıyor ve biyoloji öğrenmek isteyen herkese tavsiye ediyorum.
8
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Can Sevilmiş
@Bilmem2
İnceleme Yaz
Tasviyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close