AkademikLink

Bir devlet üniversitesinde Doçent olarak çalışıyor. Massachusetts, Seoul Hanyang, Helsinki Laurea ve Michigan Üniversitelerinde misafir araştırmacı/öğrenci olarak bulunma şansına sahip olmuş. Kanalında bu süreçlerde yaşadığı tecrübeleri, yaptığı hataları ve kendince gördüğü doğruları aktarmaya çalışıyor.

Kanalın yüksek lisans, doktora öğrencilerinin tez yazarken, araştırmacıların makalelerini yazarken ihtiyaç duyacakları temel ve ileri düzey istatiksel analizlerin uygulamalarını gösteriyor. SPSS, Smart PLS, AMOS, SPSS Clementine, R, Yapısal Eşitlik Modellemeleri, Veri Madenciliği gibi analizleri ve programların kullanımlarını ve elde edilen sonuçların nasıl yorumlanacağını anlatıyor. Aynı zamanada kişisel gelişim ve hayata dair gördüklerindenn de bahsetmeye çalışıyor. Elbette ki tüm bu konuları ondan çok daha iyi düzeyde anlatacak yüzlerce hocamız vardır, ancak şimdilik hocamızla idare etmeniz gerekiyor gibi gözüküyor.
Başlık
AkademikLink
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma tarihi
21 Ocak 2015
Kanal Kategorisi
Eğitim

Kişiler

Üretim Yönetimi ve Pazarlama, AkademikLink kanalı sahibi
Doç. Dr. Behçet Yalın ÖZKARA
Bilişsel ve Davranışsal Araştırma Merkezi şirketinde Doktora Seviyesi Araştırmacı
Canberk Çetin

Linkler

Etiketler

doç. dr. behçet yalın özkara
manipülasyon
illüzyon
yakışıklılık
karizmalık
doç.dr.behçetyalınözkara
karizma
özgüvenli
özgüven
eğitim
kişiselgelişim
kişisel gelişim
akademiklink
babişkoasuman
torpil
Furkan Arduç Eseri Ekleyen
Bu Eseri Tavsiye Eden Kullanıcılar
A. Ömer YİĞİT
A. Ömer YİĞİT Tavsiye Eden
Nöropazarlama hocası Doç. Dr. Behçet Yalın ÖZKARA ("Doç. Dr. Osman" takma adı ile) tarafından; istatistik ve analiz etrafında şekillenen video portföyü ile yayın hayatına başlayan YouTube kanalı. Güncel olarak Türk akademik sistemi üzerine değerlendirme yaptığı videolar ağırlıkta.
Furkan Arduç
Furkan Arduç Tavsiye Eden
Osman kim?Bunu öğrenmek için izleyin.
Tavsiye Et

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Bu Eseri Neden Tavsiye Ediyorsun?
Aşağıdaki kutuya, isimli neden tavsiye ettiğini girebilirsin. Ne kadar detaylı ve kapsamlı bir analiz yaparsan, bu eseri [OKUMAK/İZLEMEK] isteyenleri o kadar doğru ve fazla bilgilendirmiş olacaksın. Tavsiyenin faydalı bulunması halinde Evrim Ağacı kullanıcılarından daha fazla UP kazanman [UP bilgi linki] mümkün olacak. Tavsiyenin sadece negatif içerikte olamayacağını, eğer bu sistemi kullanıyorsan tavsiye ettiğin içeriğin pozitif taraflarından bahsetmek zorunda olduğunu lütfen unutma. Yapıcı eleştiri hakkında daha fazla bilgi almak için burayı okuyabilirsin.
Tavsiye Et