Evrim Ağacı Logo Evrim Ağacı
Evrim Ağacı
Reklamı Kapat
Kapak Görseli
Tarık Kılıç
Üye Okur

Tarık Kılıç

2 yıl önce üye oldu
0 Takipçi
|
770 Uyum Puanı
|
6 Soru & Cevap Teşekkür
Profili Paylaş
234 görüntülenme
Bilim olması gerekiyor gibi bir bakımdan konuşmaz bana. Bilim eğer böyle olsaydı çıkarsamalar veya teoriler üretmezdi. Olması gerekeni işlerdi. Ve ayrıca bilim yalın bilimsel yöntem görüşü yerine bazen...
Hayır , Platon'un bilim ile alıp veremediği yoktur. Matematik için çabalayan ve academia kurucusuna bu hitap olmaz. Ama akla dayanmayan , formlar dünyasına engel olan çalışmalar Platon'un ütopyasinda...
Dediğine net cevap verilemez. Ama öyleyse hiçbir şey genel olarak bilinemez demektir , renkle kalmaz. Bu daha çok sofistler gibi. "İnsan her şeyin ölçüsüdür." Senin hissettiğin soğuk ve benim hissettiğim...
157 görüntülenme
Bu bir idealizm. En iyi savunucu kabul edilen George Berkeley. Ünlü sloganı ise "Esse est percipi" yani "Var olmak,algılanmaktır." Nesnelerin bizim algılarımızla var olması demek bizim algılarımıza muhtaç...
138 görüntülenme
Kelebek etkisi yanlış bir tanım olmuş gibi geldi bana. Çünkü kelebek etkisinden çok sorunuz neden-sonuç zincirini kastediyor. Ben bunu daha detaylı sorduğumu varsayıyorum. Moderatör kontrolünden geçsin...
660 görüntülenme
David Hume - Din Üzerine Okuyabilirsiniz.Ama Din felsefesine direkt giriş yaparsanız okuduğunuzu yarım anlarsınız. Önce bir felsefe tarihi ile ilgilenmek lazım. Çözümleyici felsefeyi de kavramak lazım....

Bu kullanıcının toplam 6 cevabı var

Reklamı Kapat
Soru Sor
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir miktar konyak ile sarhoş olan bir maymun alkole asla dokunmaz. Bu açıdan, bir insandan daha bilge olduğu söylenebilir.”
Charles Darwin
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Takipçi UP İçerik Soru Cevap

Devamını Oku