Evrim Ağacı
Reklamı Kapat
Kapak Görseli
Emre Ertürk
Üye 1. Nesil Yazar

Emre Ertürk

2 yıl önce üye oldu
1 Takipçi
|
16K Uyum Puanı
|
8 Soru & Cevap Teşekkür
Profili Paylaş
Bilmiyorlar. Hayattakalım ve üremeyi amaç edinerek yemek yemeyiz mesela. (Zebralar, iguanalar, kargalar da bu amaçla yemezler.) Acıktığımız için ve yerken zevk aldığımız için yeriz. Ama...
366 görüntülenme
(Yazdığım cevap, yıllardır okuduğum ve izlediğim çeşitli bilimsel kaynakların aklımda bıraktığı tortulardan ve kendi tecrübelerimden yaptığım mantıksal çıkarımlara dayalı bir y...
285 görüntülenme
İnsan örneğinde cinsel istek tek başına türün devamı için yeterli olmazdı. Bence açık birkaç neden var. İnsanın üreme süreci (yavrunun yeterince büyümesi de dahil) görece uzun ve ...
Hayır. Evrimde başka seçilim ve çeşitlilik mekanizmaları da bulunmaktadır.Seçilim mekanizmaları; doğal seçilim, yapay seçilim, cinsel seçilim, akraba/grup seçilimidir.Çeşitlilik mekani...
Türün devamında yani genlerin aktarımında birey ölçeğinde en önemli iki temel konu hayattakalım ve üremedir. Bireyleri üreme davranışına yöneltmek ve bu davranışı spesifik bir şeki...
120 görüntülenme
(Konunun profesyoneli olmamakla birlikte bildiklerim üzerinden mantıklı/bilimsel bir açıklama yapmaya çalıştım...)Tüm duyguları biyolojik pusulalar olarak düşünebiliriz. Geçmiş deneyim...
224 görüntülenme
Böyle bir içgüdü olmasaydı hiçbir anne aciz bir bebeği kendi ayakları üzerinde durabilen bir bireye dönüştürecek bunca emeğe ve zorluğa yıllarca dayanamazdı. Yani annelik diye bir şe...
Buradaki makaleden şiddetin evrimsel fonksiyonlarına ve insan özelinde de erkek şiddetinin ne amaçlarla kullanıldığına dair bir fikir edinebilirsiniz.

Bu kullanıcının toplam 8 cevabı var

Reklamı Kapat
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Her kim olursa olsun, hayatında iyi bir romanın tadına hiç varmamış biri, dayanılmaz derecede aptal olmalıdır.”
Jane Austen
Geri Bildirim Gönder