Kapak Görseli
Ömer Faruk Soydan

Ömer Faruk Soydan

1 yıl önce üye oldu
|
3,243 Uyum Puanı
|
20 Soru & Cevap Teşekkür
Profili Paylaş
459 görüntülenme
Eğer amacın akademi de kalmak ise bu tartışılacak bir konu bile değil.Biliyorsun günümüzde bilim yapmak için ingilizce bilmek bir artı değil aksine bir zorunluluk.İngilizce kaynakların sayısı ile türkçe...
Eğer hala okumadıysan:Carl Sagan/CosmosCarl Sagan/Soluk Mavi NoktaEdebiyat ile kozmolojinin bütünleştiği,Sagan'ın duygu ve zekasıyla bütünleşmiş 2 muhteşem kitap.Hala okumadıysan hiç vakit kaybetme.
Felsefe bilim değildir. Felsefe daha çok bir düşünüş şekli, bir hakikate ulaşma isteğidir. Beşeri bilimler gibi gözlem ve deney felsefe de bulunmaz. Konuyla ilgili ek açıklamalar için bir link bırakıyorum."Felsefe,...
Yazımın çirkinliğinin kusuruna bakma. Bu tür sorularda kabataslak bir şekilde benim çizdiğim şekilde şekli şematize etmek işini kolaylaştırabilir onda dikkat et.EBOB'u burada kullanmamızın sebebini yazdım.Kullanmadan...
141 görüntülenme
Ben de geçen sene sınava hazırlanmıştım sınava öncelikle şunu bilki önünde bir süreç var. Bu uzun soluklu bir süreç ve gaza abanan değil 12. sınıfın 2. döneminde hala motive olup ders çalışabilenler kazanıcak....
ışık itici güç olarak kullanılabilir mi bilemiyorum itici güçten kastınız enerji olaraksa teoride güneş yelkenleri mümkün. Hız'a gelirsek ışığı bazı filtrelerden geçirerek yavaşlatmak mümkün aşağıya bunun...
Kuantum Mekaniği için giriş seviyesi ve merakını daha da kabartması için (Marcus Chown-Biraz Kuantumdan Zarar Gelmez)kitabını gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.Daha ileri daha çok ayrıntıya girmek...

Bu kullanıcının toplam 7 cevabı var

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın