Kapak Görseli
Beyza Yavuzcan
İnaktif Yazar

Beyza Yavuzcan

2 yıl önce üye oldu
|
8K Uyum Puanı
|
10 Soru & Cevap Teşekkür
Profili Paylaş
185 görüntülenme
Öncelikle sakallardan başlayacak olursak, sakallı erkeklerin cinsel anlamda daha olgun, çekici olduğu sinyali verdiği düşünülmektedir. Evrimsel psikologlara göre sakallı erkekler, sakalsız erkeklere göre...
231 görüntülenme
Bu, nörofelsefe veya zihin felsefesi gibi alanların başlıca ele aldıkları meselelerdir ve bir derya denizdir diyebiliriz. Ancak evrimsel süreçte canlılarda bilince dair değişiklikler yaşanmış olması bunun...
126 görüntülenme
Öncelikle şunu belirtmekte yarar görüyorum ki koronovirüs damlacık yoluyla bulaşmaktadır. Solunum yoluyla bulaşmaz demek doğru olmasa da gaz formunda vücuda alınmaz diyebiliriz. Mikrodamlacıkların solunması...
320 görüntülenme
Merhabalar, ülkemizde bu gibi unvanların akademide pek bir yeri yoktur. Nörobiyolog olmanın da haliyle geçerli tek bir yolu yoktur. Biyoloji lisans eğitiminizin üzerine nörobiyoloji kapsamına giren sinir...
129 görüntülenme
Bu soruyu restriksyon enzimi ve crisprda kullanılan cas9 arasındaki fark nedir olarak sorsak sanıyorum demek istediğinizi daha net anlamış oluruz zira bir enzim farklılığından söz etmek için crispr değil...
102 görüntülenme
Hayvanlarda da enseste bağlı genetik hastalıklar meydana gelebilir. Ensestin temel sorunu, çiftleşecek olan iki bireyin de meydana gelebilecek olası bir genetik hastalığa dair geni veya yatkınlığı taşıyor...
Gordon Gallup liderliğindeki araştırma ekibine göre penisin ucu, vajinadaki diğer erkeklerin olası menilerini dışarıya atmak için bu şekilde evrimleşmiştir. Yani çiftleşme sonrasında meydana gelebilecek...
206 görüntülenme
Kanser hücrelerinin en spesifik özelliği proliferasyondur. Yani devamlı bölünme. Bu bölünme çeşidinin tek hücrelilerde çok nadir görüldüğü, özellikle evrimsel süreçte, tek hücreli organizmaların proliferasyona...

Bu kullanıcının toplam 8 cevabı var

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın