Evrim Ağacı
Reklamı Kapat
Kapak Görseli
Beyza Yavuzcan
Üye 1. Nesil Yazar

Beyza Yavuzcan

Maddi Destekçi (Sponsor)
1 yıl önce üye oldu
5 Takipçi
|
7K Uyum Puanı
|
9 Soru & Cevap Teşekkür
Profili Paylaş
142 görüntülenme
Öncelikle sakallardan başlayacak olursak, sakallı erkeklerin cinsel anlamda daha olgun, çekici olduğu sinyali verdiği düşünülmektedir. Evrimsel psikologlara göre sakallı erkekler, sakalsız erkeklere göre...
207 görüntülenme
Bu, nörofelsefe veya zihin felsefesi gibi alanların başlıca ele aldıkları meselelerdir ve bir derya denizdir diyebiliriz. Ancak evrimsel süreçte canlılarda bilince dair değişiklikler yaşanmış olması bunun...
Öncelikle şunu belirtmekte yarar görüyorum ki koronovirüs damlacık yoluyla bulaşmaktadır. Solunum yoluyla bulaşmaz demek doğru olmasa da gaz formunda vücuda alınmaz diyebiliriz. Mikrodamlacıkların solunması...
Merhabalar, ülkemizde bu gibi unvanların akademide pek bir yeri yoktur. Nörobiyolog olmanın da haliyle geçerli tek bir yolu yoktur. Biyoloji lisans eğitiminizin üzerine nörobiyoloji kapsamına giren sinir...
Bu soruyu restriksyon enzimi ve crisprda kullanılan cas9 arasındaki fark nedir olarak sorsak sanıyorum demek istediğinizi daha net anlamış oluruz zira bir enzim farklılığından söz etmek için crispr değil...
Hayvanlarda da enseste bağlı genetik hastalıklar meydana gelebilir. Ensestin temel sorunu, çiftleşecek olan iki bireyin de meydana gelebilecek olası bir genetik hastalığa dair geni veya yatkınlığı taşıyor...
166 görüntülenme
Kanser hücrelerinin en spesifik özelliği proliferasyondur. Yani devamlı bölünme. Bu bölünme çeşidinin tek hücrelilerde çok nadir görüldüğü, özellikle evrimsel süreçte, tek hücreli organizmaların proliferasyona...

Bu kullanıcının toplam 7 cevabı var

Reklamı Kapat
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Kuyruksuz maymunlar, insanlar ile o kadar çok sayıda ortak özelliğe sahiptirler ki, onların da haklarını insanlarınki gibi korumamız şarttır.”
Jane Goodall
Geri Bildirim Gönder