Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat

Zamanın Değeri

Yaşamak istediğin hayatı yaşa

Zamanın Değeri
zamanın değeri
2 dakika
1,115
 • Blog Yazısı
Blog Yazısı
Tüm Reklamları Kapat

Hayatımızda gittiğinde asla geri alamayacağımız tek bir şey vardır. Paradan ve maddi şeylerden bahsetmiyorum. Zamandan bahsediyorum. Bu eşsiz bir kavram, eşsiz bir fikir, çünkü doğru kullanıldığında başarının, mutluluğun, büyümenin, refahın, istediğimiz her şeyin bileşenlerini içerir. Ama aynı zamanda, ihmal edilirse, bize çok az şey bırakır.

Gerçek şu ki, her sabah uyandığında asla geri alamayacağın dakikalar yaşıyorsun. Bir daha asla içine alamayacağın havayı soluyorsun. Bu, hediyeyi kucaklamak için tek fırsatın. Şu andan daha önemli, daha mükemmel bir an yok. Ne bir hafta içinde, ne terfiden sonra, ne de emekli olmayı ve dinlenmeyi planladığın yıllar içinde.

Geleceğin bir şekilde şimdiki zamandan daha anlamlı olacağı zihniyetine sahibiz. Şimdi acı çekiyorsak ya da şimdi mutsuzsak, hayattaki en iyi şeyleri başka bir zaman için kurtaracağımızı. Ama gerçek şu ki gençleşmiyoruz.

Tüm Reklamları Kapat

Evet, çok çalışmalıyız. Kesinlikle. Başarı çaba, sıkı çalışma, özveri ve sebattan gelir. Ancak anahtar, değerli zamanınızı bugün, sizi güçlü hissettiren şeylere ayırmaktır. Şu an o kadar harika ki, bitmesini istemiyorsun. Bugün, istediğiniz şeylere doğru ilk adımı attığınız, olmak istediğiniz kişi olduğunuz zamandır. Kendinizden başka hiç kimse sizi bundan alıkoyamaz ve asla tutamaz. Duygu yok, sınırlama yok, özel bir gereklilik yok. Sen ve başarmak için kendine izin verdiğin şey var. Ve başkalarını işaret etmek çok kolay. Çevremize işaret etmek, kendi kararımız dışında her şeyi suçlamak, statükoya bağlı kalma kararımız. Olduğun yerdesin çünkü olmaya karar verdiğin yer orası ve bunu kabul ettin. Eğer değişiklik istiyorsan, o zaman değişiklik üret. Bir plan oluştur ve hareket et. Kafanı dışarı çıkar ve gerçek dünyaya adım at.

Bu gün ve yaşta, hayal edebileceğimiz tüm bilgilere erişebildiğimiz için ne kadar şanslı olduğumuzu bir düşünün. Büyümeyi mümkün kılan teknoloji, çekici görünen herhangi bir yolu takip etme özgürlüğü. İstediğimiz her şey tam önümüzde. Yine de kucaklamıyoruz. Neden? Çünkü bu senin seçimin.

Hayatta hiçbir şey onu yaşamaktan daha önemli değildir. Hiçbir şey bizi gitmemiz gereken yolu izlemekten daha enerjik, daha özgür, daha mutlu hissettiremez. Engelleri aşma ve zorluklarla yüzleşme, rahatsız olma cesaretine sahip olmaktır. Evet, başlangıç ​​zor, değişim zor. İstediğini elde etmek kolay değil. Bir mücadele ve büyüme dönemi var. Ama bir kez üstesinden geldiğinde, yaşamanın gerçekte ne olduğunu anlıyorsun. Bu da bizi zaman kavramına geri getiriyor. Bu gezegendeki küçük varlığımız, bir insanın alabileceği en büyük hediye. Asla boşuna olmasına izin verme. Gelecek, bir gün mutluluğun gerçekleştiği zaman değildir. Şu andan son anınıza kadar her anı dolu dolu yaşamanızın bir devamıdır.

Güneş etrafındaki her yolculuğu bir öncekinden daha iyi yapın. Bulutlar veya yağmurun sizi hediyenizden mahrum etmesine asla izin vermeyin. Kendinizin olabileceğiniz en iyi versiyonu olun. Yaşamak istediğin hayatı yaşa. Tek gereken basit bir karar.

Okundu Olarak İşaretle
12
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
Paylaş
Sonra Oku
Notlarım
Yazdır / PDF Olarak Kaydet
Raporla
Mantık Hatası Bildir
Yukarı Zıpla
Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Umut Verici! 2
 • Muhteşem! 2
 • Tebrikler! 1
 • Güldürdü 1
 • Bilim Budur! 0
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 0
 • İnanılmaz 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0
Tüm Reklamları Kapat

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 14/06/2024 21:22:33 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/13334

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Keşfet
Akış
İçerikler
Gündem
Bilişsel
Veri
Protein
Astrobiyoloji
Astronot
Sağlık
Primat
Yok Oluş
Yüksek
Dil
Aşılar
Cinsel Seçilim
Gün
Evcil Kediler
Venüs
Uterus
Cinsel Yönelim
Halk Sağlığı
Cinsellik Araştırmaları
Canlılık Ve Cansızlık Arasındaki Farklar
Nükleik Asit
Kanıt
İnternet
Etik
Maske Takmak
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
Sosyal
Yeniler
Daha Fazla İçerik Göster
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Yazı Geçmişi
Okuma Geçmişi
Notlarım
İlerleme Durumunu Güncelle
Okudum
Sonra Oku
Not Ekle
Kaldığım Yeri İşaretle
Göz Attım

Evrim Ağacı tarafından otomatik olarak takip edilen işlemleri istediğin zaman durdurabilirsin.
[Site ayalarına git...]

Filtrele
Listele
Bu yazıdaki hareketlerin
Devamını Göster
Filtrele
Listele
Tüm Okuma Geçmişin
Devamını Göster
0/10000
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close