Sabit Çevirmen Ekibimiz Büyüyor!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Daha önceki bir ilanımızda, Evrim Ağacı'nın Türkiye'ye bilim haberlerini Türkçe olarak taşıyabilmek konusunda bir çalışma başlattığından bahsetmiştik. Şu anda 10 civarında okurumuz, bizimle birlikte sürekli yeni çeviriler üzerinde çalışıyor. Bu okurlarımız arasından en uzun süreli, istikrarlı ve dile hakim olarak çeviri yapanlarını, Çevirmen Ekibi'mize dahil etmekteyiz.

Aramıza yeni katılan çevirmenlerimizden biri, Sn. Suat Ayöz! Ayöz, 1981 senesinde Ankara Fen Lisesi'nden mezun oldu ve 1986 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdi. Bundan hemen sonra, yine aynı bölümde yüksek lisans yaptı. Yüksek lisansını bitirmesinden sonra, Finlandiya, İngiltere ve Kanada gibi ülkelerde elektronik haberleşme üzerine araştırma ve ürün geliştirme dallarında çalıştı. Sonrasındaysa yeniden akademik çevreye dahil olmak üzere, Cambridge Üniversitesi ve Lozan'da bulunan EPFL'de nanotekonoloji alanlarında doktora sonrası araştırma çalışmaları yaptı. Bu çalışmalarını tamamladıktan sonra ise, yeniden endüstride çalışmaya başladı. Halen Çek Cumhuriyeti'nde yaşamakta olan Sn. Ayöz, elektronik haberleşme dalında çalışmayı sürdürüyor. Hobi olarak bilinç, evrimsel psikoloji, zihin felsefesi ve etik felsefe gibi alanlarla uğraşıyor.

Ekibimize hoşgeldiniz diyor, tüm okurlarımıza faydalı olacak çevirilere ve çalışmalara imza atmasını umuyoruz.

Doktora: Bilim Üretmenin Çizimlerle Anlatımı

Anahatları ile Neolitik Çağ - 1

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim