Evrim Ağacı

Sabit Çevirmen Ekibimiz Büyüyor!

Sabit Çevirmen Ekibimiz Büyüyor!

Bu bir duyuru makalesidir. Genellikle Evrim Ağacı hakkındaki veya güncel bir konuyla ilgili bilgileri ve/veya gelişmeleri duyurmak amacıyla hazırlanmış içeriklerimizdir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

Daha önceki bir ilanımızda, Evrim Ağacı'nın Türkiye'ye bilim haberlerini Türkçe olarak taşıyabilmek konusunda bir çalışma başlattığından bahsetmiştik. Şu anda 10 civarında okurumuz, bizimle birlikte sürekli yeni çeviriler üzerinde çalışıyor. Bu okurlarımız arasından en uzun süreli, istikrarlı ve dile hakim olarak çeviri yapanlarını, Çevirmen Ekibi'mize dahil etmekteyiz.

Aramıza yeni katılan çevirmenlerimizden biri, Sn. Suat Ayöz! Ayöz, 1981 senesinde Ankara Fen Lisesi'nden mezun oldu ve 1986 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdi. Bundan hemen sonra, yine aynı bölümde yüksek lisans yaptı. Yüksek lisansını bitirmesinden sonra, Finlandiya, İngiltere ve Kanada gibi ülkelerde elektronik haberleşme üzerine araştırma ve ürün geliştirme dallarında çalıştı. Sonrasındaysa yeniden akademik çevreye dahil olmak üzere, Cambridge Üniversitesi ve Lozan'da bulunan EPFL'de nanotekonoloji alanlarında doktora sonrası araştırma çalışmaları yaptı. Bu çalışmalarını tamamladıktan sonra ise, yeniden endüstride çalışmaya başladı. Halen Çek Cumhuriyeti'nde yaşamakta olan Sn. Ayöz, elektronik haberleşme dalında çalışmayı sürdürüyor. Hobi olarak bilinç, evrimsel psikoloji, zihin felsefesi ve etik felsefe gibi alanlarla uğraşıyor.

Ekibimize hoşgeldiniz diyor, tüm okurlarımıza faydalı olacak çevirilere ve çalışmalara imza atmasını umuyoruz.

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 0
 • Tebrikler! 0
 • Bilim Budur! 0
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 0
 • Güldürdü 0
 • İnanılmaz 0
 • Umut Verici! 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 26/05/2020 10:38:36 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/1895

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Kategoriler ve Etiketler
Tümünü Göster
Güncel
Ortak Ata
Oyun Teorisi
Retrovirüs
Vegan
Sağlık Bakanlığı
Genler
Gıda
Ekoloji
Anne
Büyük Patlama
Olasılık
İstatistik
Neandertal
İnsanlık
Doğal
Uyku
İmmünoloji
Evrim Ağacı Duyurusu
Hekim
Hafıza
Evrim
Kuyruksuz Maymun
Sürüngen
Psikiyatri
Karanlık Madde
Daha Fazla İçerik Göster
Daha Fazla İçerik Göster
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Derin bir cahilliğe gömülmüş olan insanlık, icat ettikleri ile hayatta kalmak zorundadır.”
Barbara Grizzuti Harrison
Geri Bildirim Gönder