Onlarca Rakibe Karşı Satranç Oynamak

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İlk fotoğrafta, ünlü satranç ustası Bobby Fischer, 1964 yılında 50 rakibe karşı birden satranç oynarken görülüyor. İkinci fotoğrafta ise şu anda Dünya Satranç Şampiyonu olan Magnus Carlsen, 70 farklı rakibe karşı aynı anda satranç oynarken görülüyor. Carlsen, aynı anda oynadığı bu maçların 68'ini kazandı, 2'sini kaybetti.

Carlsen öylesine büyük bir usta ki, Harvard Üniversitesi'ne yaptığı bir ziyarette 10 satranç meraklısı avukatı aynı anda yendi. "Eh, 70 kişiyle oynayan o kadarını da yapar, ne var?" diyebilirsiniz. Carlsen bu 10 kişiyi gözleri bir bağ ile bağlanmış halde ve tüm oyunu satranç tahtasına sırtı dönükken oynadı. Maç bitip de hepsini yendikten sonra, her bir avukata imzasını verdi. İmzasıyla birlikte, her birinin oyunun başından sonuna kadar yaptığı her bir hamleyi de ezberden yazdı!

Kaynak: reddit

Atom Öğretisi (Atomculuk)

Travma Sonrası Toparlanma, Kişiden Kişiye Değişiyor!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim