Bu videonun 2 haftada 500.000+ izlenmiş olmasının nedeni çok ilginç bir içerik olması, harika bir anlatım olması, kapağının müthiş olması vs. değil; izlerseniz siz de görebilirsiniz. VidIQ verilerine göre video, kanal ortalamasından 100 küsür kat fazla izlenmiş (sonraki "devam videoları" da benzer şekilde). Bu videonun bu kadar ilgi çekmesinin tek nedeni, bu tip videoların ilklerinden biri olması. Bir süre sonra bu konuda video çekmek anlamsız olacak, çünkü sıradan bir olay haline gelecek.